Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Wystawa i Aukcja Młoda Sztuka

Wystawa i Aukcja Młoda Sztuka

reklama
data Data: 17 stycznia 2019, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Aukcyjny DESA Unicum (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Najważniejszy jest pierwszy obraz. To on rozpoczyna kolekcję sztuki. Nie trzeba mieć do tego zasobnego portfela. Przygoda z kolekcjonowaniem może zacząć się od tysiąca złotych. Początkujących kolekcjonerów przyciągają przede wszystkim aukcje młodej sztuki. Najbliższa już 17 stycznia w DESA Unicum.

Rynek sztuki może wciągnąć. Tym bardziej, że ten rodzimy rozwija się w imponującym tempie. 250 mln zł przekroczyły w 2018 roku obroty całego rynku. To rekordowy wynik i blisko 18-procentowy wzrost w stosunku do roku 2017. O spektakularnych transakcjach na rynku sztuki coraz więcej mówi się w sferze publicznej. Pojawiają się nowi gracze, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem. Motywacje są różne. Dzięki temu, że aukcje Młodej Sztuki charakteryzują się przystępną ceną wywoławczą, cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem wśród osób, które na rynku sztuki stawiają pierwsze kroki. Kupowanie na aukcjach ma jedną podstawową zaletę - powoduje silne emocje. Od tych łatwo się uzależnić.

DESA Unicum umożliwia wzięcie udziału w aukcji w charakterze widza. Tych, którzy zastanawiają się nad tym jak wygląda aukcja, chcą zapoznać się z twórczością artystów, spotkać z doradcą, dom aukcyjny zachęca do odwiedzenia jednej z licytacji. Aukcje młodej sztuki odbywają się co miesiąc. Podczas najbliższej pod młotek pójdzie m.in. obraz Urszuli Kałmykow. Stali bywalcy licytacji wiedzą już, że to jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia. Jej prace pokazywane są na wystawach w Polsce i za granicą. Docenionych już twórców na aukcjach młodej sztuki jest więcej. Na cenę ostatecznej sprzedaży dzieł młodego pokolenia często wpływają osiągnięcia i droga kariery artysty.

Obecność na aukcji to najlepsza okazja do zapoznania się z twórczością cenionych, a także debiutujących twórców. Wszystkie wystawiane obiekty oglądać można na wystawie przedaukcyjnej otwieranej zazwyczaj na 10 dni przed licytacją. Tym razem już od 7 stycznia oglądać można prace m.in. Alicji Kappy, Ewy Witkowskiej, Bastiena Ducourtioux, Kamila Jakóbczaka, Sonii Ruciak czy Mariusza Dydo. Jego obiekty fascynują niekonwencjonalną formą, intrygują i przyciągają uwagę kolorem. Wybrane prace artysty można zobaczyć obecnie na wystawie we Wrocławiu w towarzystwie dzieł takich artystów jak Tadeusz Dominik, Ryszard Grzyb czy Oskar Zięta.

Aukcja Młoda Sztuka: 17 stycznia 2019, godz.19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Wystawa obiektów: 7-17 stycznia 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny: link
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site