Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„stomaCAFE” – nowa inicjatywa Fundacji STOMAlife startuje w Warszawie

„stomaCAFE” – nowa inicjatywa Fundacji STOMAlife startuje w Warszawie

reklama
📅 Data: czwartek, 24 stycznia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, MokoTuff - ul. Puławska 34 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W ramach trwającej kampanii społecznej „Stomia – symbol zwycięstwa”, Fundacja Stomalife zaprasza na cykl spotkań przy kawie, podczas których każdy, kto chce dowiedzieć się więcej na temat stomii może w nieformalnej atmosferze to uczynić. Pierwsze spotkanie z cyklu „stomaCAFE” odbędzie się już 24 stycznia 2019 r., w godz. 16.00-19.00 w kawiarni MokoTuff przy ul. Puławskiej 34 w Warszawie.

Stomia to chirurgicznie wytworzone połączenie części jelita z powierzchnią brzucha, które umożliwia wypróżnianie się do specjalnego worka stomijnego. Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 50 tysięcy osób z wyłonioną stomią, a liczba ta sukcesywnie rośnie. Pomimo tego, iż problem może dotyczyć każdego, jak pokazują badania przeprowadzone na zlecenie Fundacji STOMAlife we wrześniu 2018 roku, Polacy nadal nie do końca wiedzą czym jest stomia (zaledwie 25% ma prawidłowe skojarzenia z tym terminem), a w ich świadomości funkcjonuje wiele mitów na ten temat. Niestety, niewiedza może powodować lęk oraz odrzucenie. A jak pokazują wcześniejsze badania, w obawie przed odrzuceniem społecznym, ponad 70% stomików wycofuje się w jakimś stopniu z życia społecznego po operacji wyłonienia stomii.

„To naturalne, że brak wiedzy powoduje strach przed tym, czego nie znamy. Dlatego od lat prowadzimy działania, które mają za zadanie szerzenie wiedzy na temat stomii nie tylko wśród stomików, ale również wśród społeczeństwa.” – mówi Magda Piegat z Fundacji STOMAlife. „StomaCAFE to kolejny krok. To nie jest spotkanie tylko dla stomików. To spotkanie dla każdego, kto czuje, że chce poszerzyć swoją wiedzę i poznać wspaniałych ludzi, którzy ze stomią żyją na co dzień” – dodaje.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Udział w nim wezmą stomicy, przedstawiciele Fundacji STOMAlife, eksperci z zakresu medycyny oraz psycholog. Nie będzie wykładów, przemówień, ani części oficjalnej. Przez 3 godziny, każdy kto dołączy do spotkania może liczyć na kawę i otwartą rozmowę na temat życia ze stomią i nie tylko.

„Ponad 63% Polaków nie zaakceptuje stomików na basenie. A my wiemy, że jeśli zdrowie im na to pozwala, nie ma najmniejszych przeciwwskazań, żeby mieli z niego nie korzystać. Prawie 1/3 Polaków uważa, ze stomia wydziela nieprzyjemny zapach. Tymczasem worki stomijne posiadają specjalne filtry zapachowe i są na tyle technologicznie zaawansowane, że się to po prostu nie zdarza. ” – komentuje Magda Piegat. I dodaje „Jeśli uda nam się obalić te mity i uprzedzenia to życie ponad 50 tysięcy ludzi stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Dlatego serdecznie wszystkich zapraszamy na kawę do stomaCAFE”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę