Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wykład Krystyny Ilmużyńskiej i prof. Marka Budzyńskiego

Wykład Krystyny Ilmużyńskiej i prof. Marka Budzyńskiego

reklama
📅 Data: sobota, 26 stycznia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


26 stycznia 2019 r. o godz. 16:00 zapraszamy na spotkanie przygotowane przez prof. Marka Budzyńskiego oraz Krystynę Ilmurzyńską.

Jedność przeciwieństw – przekształcanie przestrzeni by Życie mogło trwać. Wypowiedź będzie dwuosobowa z nadzieją na dyskusję.

Zajmujemy się projektowaniem architektoniczno-urbanistycznym. W obszarze naszych działań znajdują się przede wszystkim zespoły mieszkaniowe z obiektami towarzyszącymi, obiekty użyteczności publicznej, a także plany urbanistyczne zespołów miejskich. Naszym celem jest przekształcanie przestrzeni dla potrzeb przyszłych użytkowników w sposób sprzyjający współżyciu ludzi i natury.

Pracownię prowadzi troje partnerów: Marek Budzyński (profesor Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej), Zbigniew Badowski i Krystyna Ilmurzyńska (również absolwenci WAPW).

Początki pracowni sięgają 1976 roku, gdy rozpoczęła się współpraca Marka Budzyńskiego (generalnego projektanta Ursynowa Północnego) ze Zbigniewem Badowskim. Znaczące projekty z tego okresu m.in. kościół Wniebowstąpienia Pańskiego, plan regulacyjny Al. KEN na Ursynowie Północnym, zespół mieszkaniowy przy Pasażu Ursynowskim, gmach Sądu Najwyższego i biblioteka UW, ambasada RP w Berlinie (niezrealizowana). Od wygranego konkursu na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie (2000) Marek Budzyński prowadzi pracownię Marek Budzyński – Architekt. W 2003 roku do pracowni dołączyła Krystyna Ilmurzyńska. Nasze najbardziej znaczące realizacje to zespół mieszkaniowy „Pod Brzozami” w Warszawie, Opera Podlaska w Białymstoku, Kampus Uniwersytetu w Białymstoku. Pracownia wygrała wiele konkursów, w tym na Sąd Rejonowy w Rzeszowie (2002), Krajobrazową Drogę Krzyżową na Wzgórzu Chełmskim (2003), Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach (2013).

Futurama Warszawa suplement to cykl wydarzeń organizowanych przez zespoły architektoniczne biorące udział w wystawie Futurama Warszawa.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę