Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

1lib1ref 2019 - jeden bibliotekarz jeden przypis w Wikipedii

1lib1ref 2019 - jeden bibliotekarz jeden przypis w Wikipedii

reklama
📅 Data: poniedziałek, 04 lutego 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Grójecka 42 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Lepszy dostęp do wiedzy dla wszystkich - kampania #1Lib1Ref 2019 startuje!
Wikipedia jest często pierwszym źródłem informacji dla wielu z nas, ale co z wiarygodnością przekazywanej wiedzy? Najlepszą metodą weryfikacji treści jest dodanie informacji o źródle, dlatego w ramach kampanii #1Lib1Ref (1 bibliotekarz – 1 przypis) Okręg Mazowiecki i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Wikimedia Polska wraz z Wydział Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii UW wraz z Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy / Przystanek Książka zapraszają na wspólne dodawanie przypisów w Wikipedii.

Spotkanie odbędzie się w dniu 4 lutego r. (poniedziałek) w godzinach 13.00 – 18.00 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy PRZYSTANEK KSIĄŻKA, ul. Grójecka 42.

Podczas spotkania pod opieką doświadczonych wikipedystów i wikipedystek będziemy razem wprowadzać przypisy do istniejących już haseł Wikipedii. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w edytowaniu haseł - obecni na miejscu wolontariusze i wolontariuszki zapoznają Cię z jej zasadami, wytłumaczą reguły poruszania się i (przede wszystkim!) edytowania artykułów Wikipedii.

Spotkanie otwarte jest dla wszystkich chętnych do współpracy z Wikipedią, nie tylko bibliotekarzy. Można przyłączyć się do wspólnego edytowania o dowolnej porze w godzinach 13.00-18.00.

Za względu na ograniczoną liczbę komputerów do dyspozycji uczestników spotkania, własny sprzęt (laptop) jest mile widziany.

#1Lib1Ref to coroczna światowa akcja, zachęcająca bibliotekarzy, aby włączyli się w tworzenie Wikipedii, dodając do haseł wirtualnej encyklopedii przypisy do wiarygodnych źródeł. Dzięki temu czytelnicy i czytelniczki z całego świata zyskają więcej zweryfikowanej i wiarygodnej wiedzy. W ramach kampanii lokalne biblioteki, wielkie i zupełnie małe, organizują wiele wydarzeń mających na celu promowanie przedsięwzięcia. W tym roku kampania #1lLib1Ref potrwa od 15 stycznia do 5 lutego 2019 r. Zapraszamy do udziału!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: spotkanie warsztaty inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę