Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Premiera filmu „Kler” na DVD – spotkanie z Wojtkiem Smarzowskim i Jackiem Braciakiem

Premiera filmu „Kler” na DVD – spotkanie z Wojtkiem Smarzowskim i Jackiem Braciakiem

reklama
📅 Data: środa, 06 lutego 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, empik Junior (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


„Kler” (Kino Świat) to opowieść o trzech duchownych. Obraz, który wzbudził dyskusje wśród widzów w całej Polsce, już od 6 lutego będzie dostępny na DVD. Z tej okazji w salonie Empik Junior odbędzie się spotkanie z reżyserem – Wojtkiem Smarzowskim i odtwórcą jednej z głównych ról – Jackiem Braciakiem, rozmowę poprowadzi dziennikarka – Patrycja Wanat.

Produkcja Wojtka Smarzowskiego pobiła w 2018 roku rekordy popularności, wywołując tym samym społeczną dyskusję na wielką skalę. Dziś, mając ponad 5-milionową widownię, zajmuje pierwsze miejsce wśród filmów prezentowanych w polskich kinach w XXI wieku, a wśród obrazów wyprodukowanych po roku 1988 wyprzedzają „Kler” jedynie „Ogniem i mieczem” oraz „Pan Tadeusz”.

Popis znakomitego aktorstwa w „Klerze” dają zarówno wielokrotnie współpracujący z reżyserem aktorzy: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz i Jacek Braciak, jak również występujący u Smarzowskiego po raz pierwszy Janusz Gajos. Gwiazdorski skład dopełniają na ekranie m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. Podczas spotkania poświęconego premierze DVD „Kleru”, uczestnicy będą mieli szansę porozmawiać z twórcami filmu, zapytać o kulisy produkcji oraz zdobyć podpis na własnym egzemplarzu. Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na profilu Empiku na Facebooku (link.

Wojtek Smarzowski – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, operator filmowy. Absolwent wydziału operatorskiego PWSFTviT w Łodzi. Studiował filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Początkowo zajmował się filmem dokumentalnym, reklamowym i teledyskami. Autor wielokrotnie nagradzanych dzieł: „Wołyń”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Drogówka”, „Róża”, „Dom zły” i „Wesele”.

Jacek Braciak – aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Od 1991 aktor Teatru Powszechnego w Warszawie.

6 lutego, godz. 18:00
Empik Junior
Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę