Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Jak zmienił się polski design

Jak zmienił się polski design

reklama
data Data: 12 lutego 2019, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 17:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Jak zmieniło się projektowanie w ostatniej dekadzie? Co straciliśmy i co zyskaliśmy w tym czasie? Czy polski design nadal ma swoją własną wyraźną tożsamość i na czym ona polega? O swoich doświadczeniach i obserwacjach wynikających z 10 lat działalności kuratorskiej opowie dyrektor programowa School of Form Agnieszka Jacobson-Cielecka. Wykład odbędzie się 12 lutego w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Wstęp na wykład jest możliwy po wypełnieniu formularza: link

Przez ponad 10 lat działalności kuratorskiej nie zastanawiałam się nad tym, że jest to też działalność kronikarska, rejestrująca zmiany zachodzące w polskim wzornictwie. Głównym celem wystaw, które przygotowywałam była prezentacja designu międzynarodowej publiczności – mówi Agnieszka Jacobson-Cielecka.
Wystawy cieszyły się powodzeniem. Ciągle zmieniane i uzupełniane, podróżowały po muzeach i festiwalach, tak długo, aż okazywało się, że wizja polskiej sceny projektowej, którą prezentują, nie jest już prawdziwa. To był powód, by stworzyć kolejną i następną wystawę, a potem jeszcze jedną. Na naszych oczach zmieniały się kompetencje projektantów, sposób, w jaki współpracują z branżą, zmieniła się świadomość firm i cała branża.
Jakie wnioski płyną z tych zmian? W którą stronę ewaluuje polskie projektowanie? Zapraszamy na spotkanie!

Miejsce: Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31
Sala: N311

O wykładowcy
Agnieszka Jacobson-Cielecka
Współautorka programu nauczania w School of Form, obecnie pełni funkcję dyrektora programowego. Kuratorka licznych wystaw polskiego designu m. in. Unpolished, Polished Up, Moderna (razem z Pawłem Grobelnym), Polska Folk, Materia Prima, prezentowanych na najważniejszych festiwalach designu w Europie, a także w muzeach designu (MAKK w Kolonii, Muzeum Sztuk Stosowanych w Budapeszcie, Muzeum Designu w Helsinkach, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Bukareszcie i inne). Kuratorka główna wystawy Common Roots. Design Map of Central Europe. zrealizowanej na zamówienie Design Museum Holon w Izraelu. Krytyk designu, dziennikarka i publicystka. Zasiada w radach programowych polskich i zagranicznych festiwali designu. Jurorka w licznych konkursach. Członek ciał doradczych Instytutu Adama Mickiewicza, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Laureatka nagród: Redaktor Naczelny Roku (Media i Marketing 2007) oraz Animator 2012 DesignAlive Awards.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site