Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

ABC Miłości | walentynkowy pokaz filmu

ABC Miłości | walentynkowy pokaz filmu
📅 Data: czwartek, 14 lutego 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Czy szczęście uśmiechnie się do marzącego o karierze artysty rewiowego Wincenta Poziomki (Adolf Dymsza) i pięknej sekretarki Helenki (Maria Bogda)?

A przede wszystkim – co na to pies Teofil?

Tego dowiemy się z już 14 lutego zaraz po tym, gdy skończymy grać w Miłosne bingo! – oglądając lekką komedię muzyczną z 1935 roku. Film został wyreżyserowany przez jednego z najbardziej płodnych twórców kina lat trzydziestych – Michała Waszyńskiego, a wystąpiły w nim gwiazdy ówczesnej sceny kabaretowej.

Trwający 80 minut film został został poddany digitalizacji z wykorzystaniem czterech źródeł ze zbiorów Filmoteki Narodowej, by uzyskać jak najpełniejszą wersję. Udało się uzupełnić go o 18 minut, jednak nadal nie jest kompletny.

Przed pokazem zapraszamy na krótką prelekcję o filmie, którą przedstawi Krzysztof Tomasik.

Partnerem pokazu filmu jest Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny.

Projekt „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Krzysztof Tomasik – pisarz, redaktor, działacz LGBT, członek Krytyki Politycznej. Specjalizuje się w biografistyce. Autor licznych artykułów o historii homoseksualności w Polsce pod koniec XIX i w XX wieku oraz dwóch kluczowych książek na ten temat: "Homobiografie" (2008, 2014) i „Gejerel. Mniejszości seksualne w PRL-u” (2012, 2018). Redaktor zbioru reportaży "Mulat w pegeerze" (2011). Autor dyptyku o kobiecych symbolach seksu polskiego kina ("Seksbomby PRL-u" i "Demony seksu") i biografii „Grażyna Hase. Miłość, moda, sztuka” (2016).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę