Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

NauKawa - spotkanie z Dariuszem Aksamitem

NauKawa - spotkanie z Dariuszem Aksamitem

reklama
📅 Data: piątek, 22 lutego 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie, Jazdów 3/18 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


"Nas polityka nie interesuje" powiedzieli naukowcy. Podczas, gdy wysokość środków na badania naukowe zależy od polityków. Pensje naukowców zależą od polityków. Zakres dozwolonych w danym kraju badań zależy od polityków. Koniec końców wszystkie formalne działania zależą od polityków, którzy stanowią prawo - jak to możliwe zatem, że naukowcy tak bardzo boją się łatki "upolitycznienia"? I tak mało angażują się w debatę publiczną i działalność polityczną? Podczas, gdy są tam tak bardzo potrzebni...

Czy nauka jest apolityczna? Czy jest i zawsze była polityczna, tyle że jest bezpartyjna?
Będziemy dyskutować o tych tematach, ale przede wszystkim zrobimy krok w celu nawiązania dialogu między nauką a polityką. Będziemy pracować nad pytaniami, o które w ramach Marszu dla Nauki będziemy pytać kandydatów.
Zapraszamy 🙂

Spotkanie odbędzie się 22.02.2019 w Rotacyjnym Domu Kultury na Jazdowie. Będziemy rozmawiać od 18:00 do 21:00.

Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wypełnienie formularza. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Formularz: link

Dariusz Aksamit
Fizyk medyczny, asystent na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej. Dawniej zastępca kierownika ds. technicznych w Centralnym Laboratorium Ochrony Radiologicznej, starszy referent ds. badań i projektów w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii, animator w Centrum Nauki Kopernik, Członek Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki, zrzeszającego naukowców-popularyzatorów, wolontariusz Fundacja FORUM ATOMOWE. Na co dzień w pracy zajmuje się zastosowaniami promieniowania jonizującego w medycynie, pomiarami promieniowania i ochroną radiologiczną, współpracując m.in. z Centrum Onkologii-Instytut oraz Instytutem Chemii i Techniki Jądrowej.
W 2015 roku uczestniczył w projekcie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Transformation.doc”, w ramach którego odbył trzytygodniowe szkolenie w Ivey Business School w Kanadzie. Przez resztę czasu z pasją oddaje się popularyzacji nauki.
Dariusz Aksamit jest finalistą pierwszej polskiej edycji konkursu FameLab Poland, organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i British Council. W 2018 roku otrzymał nagrodę „Popularyzator Nauki w kategorii Animator" przyznawaną przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Dużo czasu poświęca na działalność w organizacjach pozarządowych, m.in. naukowo w Fundacji Forum Atomowe, Polskim Towarzystwie Fizyki Medycznej, Polskim Towarzystwie Nukleonicznym oraz w Stowarzyszeniu Rzecznicy Nauki.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę