Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Szamanka” i „Ostatki” | Kino 89+

„Szamanka” i „Ostatki” | Kino 89+

reklama
📅 Data: wtorek, 12 marca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


❗️ Zobacz dwa filmy opowiadające o polskiej kulturze początku lat 90. i o tym, jak ukształtowały ją gwałtowne przemiany ustrojowe. Przed projekcjami – spotkanie z Kubą Mikurdą i Andrzejem Fidykiem.

📍 WPROWADZENIE
Przed projekcjami zapraszamy na rozmowę z Andrzejem Fidykiem i Jakubem Mikurdą, którą poprowadzą Tomasz Kolankiewicz i Kaja Klimek.

🎥 Szamanka, reż. Andrzej Żuławski, 1996, 112 minut
Andrzej Żuławski po serii sukcesów artystycznych i komercyjnych na Zachodzie wrócił do kraju i zaprezentował – odrzucone swego czasu przez krytykę – niesłychanie ciekawe spojrzenie na polski kapitalizm lat 90. Szamanka opowiada historię burzliwego erotycznego związku antropologa (Bogusław Linda) i studentki AGH (debiutantka Iwona Petry). W tle tej dramatycznej historii widzimy przechodzącą bolesną transformację Polskę, gdzie w pogoni za pieniądzem ludzie gubią to, co najważniejsze – kontakt z transcendencją.

🎥 Ostatki, reż. Andrzej Fidyk, 1990, 45 minut
Dokument Andrzeja Fidyka stanowi relację filmową z ostatniego zjazdu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej: z Sali Kongresowej, jej kuluarów i okolic. Dzięki sugestywnym ujęciom, portretowym migawkom, scenkom rodzajowym, wypowiedziom nie tylko uczestników, ale i „kibiców” na zapleczu oraz demonstrantów przed Pałacem Kultury i Nauki, ukazuje niesławny koniec partii.

📍 WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu lub spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem [email protected] lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę