Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Gibbons śpiewa Góreckiego | Pokaz rejestracji koncertu

Gibbons śpiewa Góreckiego | Pokaz rejestracji koncertu

reklama
data Data: 30 marca 2019, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
W sobotni wieczór 30 marca zapraszamy na pokaz rejestracji wyjątkowego koncertu, podczas którego Beth Gibbons oraz Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach dyrygowana przez Krzysztofa Pendereckiego wykonali „Symfonię Pieśni Żałosnych” Henryka Góreckiego.

III Symfonia Symfonia pieśni żałosnych to niezwykle ekspresywny utwór, który rozsławił nazwisko Henryka Góreckiego na całym świecie, doczekując się ogromnej liczby wykonań i wielu interpretacji. 29 listopada 2014 roku podczas koncertu w warszawskim Teatrze Wielkim – Operze Narodowej do historii tego symfonicznego arcydzieła dopisany został kolejny rozdział. Wykonania kompozycji podjęła się wokalistka słynnego triphopowego zespołu Portishead – Beth Gibbons. Wokalistka nauczyła się tekstu fonetycznie i zaśpiewała go sopranem – a nie naturalnym dla siebie kontraltem. Na scenie towarzyszył jej najsłynniejszy polski kompozytor – Krzysztof Penderecki dyrygujący Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Owocem koncertu w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, którego producentem była NInA (obecnie: FINA) jest album CD/DVD oraz winyl, które ukażą się 29 marca 2019 roku nakładem brytyjskiej wytwórni Domino. Dzień później zapraszamy do siedziby FINA na wspólne oglądanie i słuchanie tego niezwykłego dzieła.

30 marca, godzina 18:00
sala Ziemia Obiecana
FINA Wałbrzyska 3/5

WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 17:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site