Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

DISCO Przeciw Nienawiści

DISCO Przeciw Nienawiści
📅 Data: piątek, 8 marca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rondo Dmowskiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W piątek, 8 marca, Warszawski Strajk Kobiet organizuje DISCO Przeciw Nienawiści na rondzie Dmowskiego. Zagrają DJ Wika i Poważne Dziewczyny. Spotykamy się o 18.00.

Niezależnie od szerokości geograficznej, kobiety na świecie muszą mierzyć się z podobnymi trudnościami. Dlatego jednoczymy się 8 marca żeby symbolicznie powiedzieć STOP nienawiści, mizoginii, szowinizmowi. W 60 krajach na świecie pójdziemy razem żeby zamanifestować to co dla nas ważne. Chcemy czuć się bezpiecznie na naszych ulicach, chcemy kochać, śmiać się i wiemy, że są to wartości uniwersalne.

Jak powiedziała Emma Goldman “Jeśli nie mogę tańczyć, to nie jest moja rewolucja.”. Nie chcemy działać wyłącznie reaktywnie, wychodzić na ulicę tylko, gdy trzeba powstrzymać falę szkodliwych zmian jakie chcą wprowadzić min fundamentaliści religijni. DISCO Przeciw Nienawiści to nasz manifest. Chcemy odzyskać Rondo Dmowskiego, Polskę dla wszystkich, niezależnie od tego jakich wyborów w życiu dokonują. Chcemy wrócić do domów pełne siły i pozytywnej energii jaką daje wspólny taniec.

Zaczynamy zbiórkę podpisów, które potem złożymy w Komisji ds. Nazewnictwa Miejskiego rady m. st. Warszawy. Chcemy RONDA PRAW KOBIET!
Już czas, by uhonorować trud i walkę setek tysięcy kobiet z podziałami, przemocą, nierównością społeczną. To walka o idee, które łączą, a nie dzielą. Idee, które niosą pozytywne zmiany. Idee, które są ważne dla każdego i każdej z nas, w Polsce, w Europie i na świecie bez względu na opcje polityczne i przekonania religijne.

Zapraszamy z flagami, transparentami, papierowymi sercami, niech wreszcie zrobi się pozytywnie i kolorowo. Walczmy i bawmy się razem!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧