Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Przemko Stachowski. REZONATOR

Przemko Stachowski. REZONATOR
📅 Data: piątek, 8 marca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, ul. Łowicka 21 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wernisaż wystawy malarstwa
Przemko Stachowski. REZONATOR
Wystawa czynna do 28 marca.
Wstęp wolny

PRZEMKO STACHOWSKI
Studia na warszawskiej ASP w latach 1989- 1994 w pracowni prof. Stefana Gierowskiego, specjalizacja malarstwo ścienne i sztalugowe, dyplomem z wyróżnieniem.
W latach 1991, 1993, 1995 otrzymał stypendium Centro Internazionale Studi Insegnamento Mosaico w Rawennie, gdzie poznawał techniki artystyczne mozaiki marmurowej. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych w kraju i zagranicą. Zrealizował wiele autorskich artystycznych aranżacji wnętrz w przestrzeniach instytucjonalnych, prywatnych i sakralnych. Zajmuje się monumentalnym i kameralnym malarstwem ściennym, sztalugowym, mozaiką artystyczną we wnętrzach architektonicznych.
link

Mój Obraz jest zapisem.
Każdorazowo obraz powstaje w innym kontekście. Jest zapisem stanu. Stale zmieniającej się, dynamicznej sytuacji w której próbuję się odnaleźć wiedząc, że status quo nie istnieje.
Niezmiennie interesuje mnie fluktuacja materii, jej nieoczywisty status częstokroć będący wypadkową w relacji z otaczającym kontekstem, który jednakowoż podlega tym samym prawom.
Osobliwa prawda natury światła i koloru, nieokreśloność, relatywizm i zagadka naszego postrzegania to tylko niektóre pojęcia, które nieustająco napędzają moją aktywność i wyobraźnię do działania. Ostatnie słowo nigdy nie padnie. Nie w tym rzecz. Dzieje Się. Proces tworzenia Jest. To jest tajemnica do której potrzeba metafory. I dlatego maluję. Inni piszą, komponują.[…]
O miłości i nieustającym zachwycie naszą kruchą kondycją. Eros i Tanatos. Niech się dzieje.
Mój Obraz tu i teraz jest kontynuacją „opowieści” snutej wiele lat, który zapoczątkowałem cyklem dyplomowym pt. „Wychodzę z Czerni jak z Egiptu”(1994). Dalej były cykle INSKRYPCJE (1995-2015), ZAPISY (2003- 2006); WIDOK NA OGRODY (2005-2009); FOSFOROS (2016); REZONATOR I-III (2016-2017) PEJZAŻE WYABSTRAHOWANE ( 2017).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧