Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z mecenas Joanną Hetman-Krajewską - Prawa Autorskie

Spotkanie z mecenas Joanną Hetman-Krajewską - Prawa Autorskie

reklama
📅 Data: wtorek, 12 marca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Praskie Koneser (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


12 marca, godz. 19:00 - Twórca a prawa autorskie – spotkanie z Mecenas Joanną Hetman-Krajewską specjalistą prawa autorskiego, Kancelaria Prawnicza Patrinomium. - WSTĘP WOLNY!
Praskie Centrum Koneser - Pl. Konesera 8, Warszawa

W ramach projektu Power of Art w Koneserze – cyklu wydarzeń artystycznych i kulturalnych, które od lutego odbywają się w Centrum Praskim Koneser organizowanych przez grupę twórców różnych dziedzin sztuki i literatury pod szyldem akcji społecznej Power of Art oraz marcowych interdyscyplinarnych wystaw pt. ŻÓŁTY i wystawy pt. ZIELONY z wernisażem 16 marca o godz. 19:00 - ZAPRASZAMY:

Twórca a prawa autorskie – czyli jak chronić swój dorobek twórczy i jak tworzyć, by chronić prawa innych.

Porozmawiamy o tym na czym polega ochrona prawa autorskiego w Polsce – co twórca może zrobić, by inni szanowali jego prawa. Spójrzymy też na drugą stronę medalu: jak tworzyć – a oczywistym jest, że tworząc, czerpiemy w mniejszym bądź większym zakresie z dorobku innych – by nie narazić się na zarzut naruszenia praw autorskich. Spotkanie nie będzie nudnym wykładem, ale będzie miało charakter interaktywny – porozmawiamy, będzie czas na pytania i podzielenie się swoimi doświadczeniami.- Joanna Hetman-Krajewska

Joanna Hetman-Krajewska – adwokat i radca prawny. Absolwentka studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów magisterskich o specjalności kultura amerykańska w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW. Autorka publikacji książkowych oraz wielu artykułów traktujących o aktualnych problemach prawnych, ukazujących się m.in. na łamach „Rzeczpospolitej”.

Od 2003 r. prowadzi praktykę zawodową w Kancelarii Prawniczej PATRIMONIUM w Warszawie, specjalizującej się w prawnej obsłudze rynku wydawniczego oraz innych podmiotów zaangażowanych w obrót prawami autorskimi (link. Zajmuje się działalnością szkoleniową, szkoląc m.in. pracowników naukowych (ochrona twórczości naukowych), podmioty gospodarcze zajmujące się obrotem prawami autorskimi, twórców, redaktorów, tłumaczy etc. Przeprowadziła szkolenia dla takich podmiotów jak: Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Szkoła Główna Handlowa, Telewizja Polska S.A., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, Wydawnictwo Nowa Era, Prószyński Media, Najwyższa Izba Kontroli, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Instytut Muzyki i Tańca, ZAiKS.

Inicjatorka i wykładowca na Studiach Podyplomowych „Edytorstwo i Rynek Książki” w Warszawskiej Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa w Warszawie. W latach 2009-2010 wykładowca prawa własności intelektualnej na studiach dziennych i zaocznych tej uczelni, zaś od 2010 r. na studiach dziennych, zaocznych i podyplomowych na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Członek Komisji Prawa Autorskiego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego (czwarta kadencja). W 2011 r. powołana przez Ministra Sprawiedliwości na członka Komisji Egzaminacyjnej do przeprowadzenia egzaminu radcowskiego. Biegły sądowy w sprawach z zakresu prawa autorskiego. W 2013 r. ukończyła studia doktoranckie w zakresie prawa własności intelektualnej w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Członek Rady Fundacji MEDIARE Dialog-Mediacja-Prawo oraz Fundacji Polska Marka.

Gorąco zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę