Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Spotkanie z książką Ziarnka Piasku - Power of Art w Koneserze

Spotkanie z książką Ziarnka Piasku - Power of Art w Koneserze

reklama
data Data: 20 marca 2019, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Praskie Koneser (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło, pisarką, poetką, pieśniarką wokół książki "Jak ziarnka piasku", która otrzymała nagrodę Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2018".
Spotkanie poprowadzi Juliusz Erazm Bolek.
Serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie w ramach akcji społecznej Power of Art w Koneserze - podczas interdyscyplinarnej wystawy ZIELONY w Centrum Praskim Koneser.

"Nina i Anna – rówieśnice, najlepsze przyjaciółki, nierozłączne, kochające się. W dniu 17. urodzin Nina odebrała sobie życie… Pierwsza część tej poruszającej książki jest niczym tren. Zdruzgotana stratą, której przyczyn nie jest w stanie pojąć, Anna wspomina minione lata. W jej relacji Nina zawsze była tą zdolniejszą, piękniejszą, pewną siebie, mocną. Potrafiła walczyć o swoje racje i zwyciężać. Dla Anny stanowiła punkt odniesienia, i dopiero z czasem przychodzi myśl, że w jakiś sposób Nina ją ograniczała, ale może utrata poczucia wolności jest ceną za bliskość z innym człowiekiem. Anna rozpaczliwie szuka takiej bliskości. Czuje się samotna, straciła ukochanych: ojca, Ninę, psa, nie udało się z chłopakiem, z matką też „tylko współbycie”. Nietrudno w takim stanie ducha dać się zwieść pozorom uczucia i wpaść w łapy przestępcy. Jak sobie potem poradzić z upokorzeniem, szantażem i strachem? A tej zwyczajnej Ance się udało: uciec gwałcicielom, ocalić siebie i może jeszcze wiele innych dziewczyn. Wykrzyczeć swój gniew: „Ja, Anna, która nigdy nie wiedziała, co robić, nagle działam tak, jakbym przez całe życie była co najmniej Jamesem Bondem. Jest we mnie wściekłość, której wcześniej nie znałam”. Strzeżcie się. Powieść Joanny Jagiełło to świetnie napisana, mocna proza, budująca na kanwie dramatycznych wydarzeń wielowymiarowy portret psychologiczny dziewczyny pytającej: jak mam żyć? Młodzi ludzie znajdą tu nieupiększony obraz rzeczywistości, odważne podejmowanie trudnych problemów, autentyzm przeżyć bohaterów, którym się wierzy. I mocny głos przeciwko „kulturze wstydu i winy”." (Irena Bolek)
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Warszawskie Juwenalia 2019
check the English version of our site