Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

„Patrzę na ciebie Marysiu"” i „Głośniej od bomb” | Kino 89+

„Patrzę na ciebie Marysiu"” i „Głośniej od bomb” | Kino 89+

reklama
data Data: 26 marca 2019, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
💥 Zobacz dwa filmy opowiadające o tym, jakim doświadczeniem było wchodzenie w dorosłość w czasach transformacji. Przed projekcjami – spotkanie z Łukaszem Barczykiem oraz z socjologiem i filmoznawcą Grzegorzem Wójcikiem.

▪️ WPROWADZENIE
Przed projekcją filmów zapraszamy na spotkanie z reżyserem Łukaszem Barczykiem oraz z socjologiem i filmoznawcą Grzegorzem Wójcikiem, które poprowadzi Kaja Klimek.

🎥 Patrzę na ciebie, Marysiu, reż. Łukasz Barczyk, 1999, 67 minut

Debiutancki film Łukasza Barczyka to intrygująca próba psychologicznego opisu sytuacji młodych Polaków, wchodzących w życie u progu XXI stulecia. Dwoje młodych ludzi od dwóch lat dzieli życie i mieszkanie. Michał Okrężny (Michał Bukowski) to obiecujący psychiatra z lekarskiej rodziny, Marysia Orzechowska (Maja Ostaszewska) właśnie kończy studia geologiczne. Ich wolny związek zdaje się pomału wchodzić w fazę kryzysu. Marysia coraz mocniej pragnie stabilizacji, małżeństwa, dziecka. Michał wręcz przeciwnie – jest pełen obaw i wątpliwości.

🎥 Głośniej od bomb, reż. Przemysław Wojcieszek, 2001, 87 minut

Realistyczny, przepojony ironią, gorzki, a zarazem pełen nadziei obraz polskiej prowincji. W brzydkim przemysłowym miasteczku ludzie wiodą szarą, pozbawioną perspektyw egzystencję, marząc o lepszym świecie, który znają z telewizji. W tej rzeczywistości tkwi też od urodzenia Marcin (Rafał Maćkowiak), 20-letni mechanik samochodowy, który porzucił zamiar studiowania, aby pomóc ojcu w prowadzeniu warsztatu samochodowego. Kiedy ojciec umiera, Marcin ma kilkadziesiąt godzin na zorganizowanie pogrzebu i przekonanie ukochanej dziewczyny, by nie wyjeżdżała do USA, do czego gorąco zachęcają ją rodzice.

▪️ WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w pokazie drugiego filmu lub spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site