Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Kolor jest kobietą

Kolor jest kobietą

reklama
data Data: 16 marca 2019, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Galeria Zielona 39, ul. Zielona 39 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Serdecznie zapraszamy na pierwsze wiosenne wydarzenie w Galerii Zielona 39. Tym razem mamy zaszczyt gościć Adrianę Peraj i jej wyjątkowe malarstwo.

Wernisaż wystawy: 16 marca 2019, godzina 19:00
Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2019.

Adriana Peraj, rocznik '89, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowała architekturę wnętrz. Dyplom magisterski realizowała w pracowni Meblarstwa. Malarstwem zajmuje się od czasów studiów, kiedy to w pracowni profesor Anny Szewczyk, w ramach zaliczenia semestralnego, zrealizowała niewielki cykl obrazów, który został wysoko oceniony oraz... w całości później sprzedany. Od tej chwili prace powstające na uczelni były sprzedawane regularnie, a w ostatnim semestrze wszystkie miały klientów, zanim zostały namalowane.
Do tej pory powstało ponad trzydzieści obrazów. Każdy z nich nosi w sobie pierwiastek kobiecości, bardzo charakterystyczny dla stylu malarki. Prace wyróżnia wysublimowana kolorystyka oraz nietypowe, niekiedy zaskakujące połączenie barw, które w rezultacie dają wrażenie spójności, dopełniają się.
Abstrakcyjne tła tworzą ciekawy podkład dla linearnego przedstawienia kobiecych sylwetek oraz ich fragmentów, głównie nóg. Prace są więc poświęcone obrazowaniu kobiecości i piękna kobiecego ciała.
Kobieta to także główna inspiracja artystki. Kolejną jest architektura wnętrz. Ciekawie zaaranżowane pomieszczenia często są impulsem do wyboru kolorystyki danego obrazu.
Jeszcze jedną dziedziną, z której inspirację czerpie malarka, jest moda. Po pierwsze dlatego, że prezentują ją modelki o doskonałych kształtach, układające swoje ciała w piękne pozy, a po drugie dlatego, że ubrania mogą zainspirować ciekawą fakturą, kolorem oraz ich połączeniem, a także proporcjami.
Prócz ukazania kobiecego piękna na obrazach Adriany Peraj dostrzec można zabawę plamą i barwą, która ma na celu uzyskanie ciekawego efektu wizualnego, tak by widz musiał zastanowić się przez chwilę, co dany obraz przedstawia.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Warszawskie Juwenalia 2019
check the English version of our site