Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kolor jest kobietą

Kolor jest kobietą

reklama
📅 Data: sobota, 16 marca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Galeria Zielona 39, ul. Zielona 39 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Serdecznie zapraszamy na pierwsze wiosenne wydarzenie w Galerii Zielona 39. Tym razem mamy zaszczyt gościć Adrianę Peraj i jej wyjątkowe malarstwo.

Wernisaż wystawy: 16 marca 2019, godzina 19:00
Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2019.

Adriana Peraj, rocznik '89, absolwentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie studiowała architekturę wnętrz. Dyplom magisterski realizowała w pracowni Meblarstwa. Malarstwem zajmuje się od czasów studiów, kiedy to w pracowni profesor Anny Szewczyk, w ramach zaliczenia semestralnego, zrealizowała niewielki cykl obrazów, który został wysoko oceniony oraz... w całości później sprzedany. Od tej chwili prace powstające na uczelni były sprzedawane regularnie, a w ostatnim semestrze wszystkie miały klientów, zanim zostały namalowane.
Do tej pory powstało ponad trzydzieści obrazów. Każdy z nich nosi w sobie pierwiastek kobiecości, bardzo charakterystyczny dla stylu malarki. Prace wyróżnia wysublimowana kolorystyka oraz nietypowe, niekiedy zaskakujące połączenie barw, które w rezultacie dają wrażenie spójności, dopełniają się.
Abstrakcyjne tła tworzą ciekawy podkład dla linearnego przedstawienia kobiecych sylwetek oraz ich fragmentów, głównie nóg. Prace są więc poświęcone obrazowaniu kobiecości i piękna kobiecego ciała.
Kobieta to także główna inspiracja artystki. Kolejną jest architektura wnętrz. Ciekawie zaaranżowane pomieszczenia często są impulsem do wyboru kolorystyki danego obrazu.
Jeszcze jedną dziedziną, z której inspirację czerpie malarka, jest moda. Po pierwsze dlatego, że prezentują ją modelki o doskonałych kształtach, układające swoje ciała w piękne pozy, a po drugie dlatego, że ubrania mogą zainspirować ciekawą fakturą, kolorem oraz ich połączeniem, a także proporcjami.
Prócz ukazania kobiecego piękna na obrazach Adriany Peraj dostrzec można zabawę plamą i barwą, która ma na celu uzyskanie ciekawego efektu wizualnego, tak by widz musiał zastanowić się przez chwilę, co dany obraz przedstawia.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę