Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Pustynne safari - Namibia

Pustynne safari - Namibia

reklama
data Data: 16 marca 2019, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Willa Jarema, Al. Wilanowska 333 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Pustynne safari - Namibia. Beata i Janusz Jaworscy

Safari w języku suahili oznacza podróż. Nasza podróż do Namibii odbyła się na przełomie roku 2018/2019 i była zupełnie inna od naszej podróży z przed kilku laty do Kenii. Ten wyjazd był nie tylko bez dzieci, ale w zupełnie inny rejon Afryki. Na początku zaskoczył nas pustynny klimat tak odmienny od poprzedniego. Jednak w ciągu kilku godzin wciągnęły nas te bezkresne pustkowia o czerwonym kolorycie. Wszędzie spotykane w dużej ilości zwierzęta, które musiały podlegać dokładnej obserwacji zwłaszcza kierowcy.

Nasza długa droga mierząca 4500 kilometrów prowadziła przez pustynie Kalahari i Namib, płaskowyż Waterberg, góry Brandbergu, Park Narodowy Etosha, wybrzeże szkieletowe i obszar Spergebiet, miejscowości nadmorskie: Capecross, Swakopmund, Walvis Bay aż do Luderitz, gdzie zwiedzaliśmy opuszczone miasto poszukiwaczy diamentów - Kolmanskop. Odwiedziliśmy też kaniony: Sesriem i Rybiej Rzeki, wspinaliśmy się po wydmach Namib i lecieliśmy balonem nad stadami oryksów i „kręgami wróżek”. W trakcie podróży spotkaliśmy słynne pustynne słonie z pustyni Namib, piękne oryxy, wszędobylskie springbocki, groźne guźce, mangusty, żyrafy, zebry, ale także pingwiny i uchatki. Liczność zwierzyny budziła podziw na tak suchych pustkowiach.

Naszej grupie jako przewodnik/kierowca towarzyszył PH (professional hunter), który tym razem prowadził pokojowo nastawioną grupę spragnioną widoku ŻYWEJ przyrody. Będziemy chcieli się podzielić częścią tej wiedzy, którą nam przekazał licznymi anegdotami i obserwacjami na temat Namibii, w której spędził tak wiele lat. On towarzyszył nam, a my jemu w zbieraniu materiału fotograficznego do jego książki – „Na marginesie Safari” – mając nadzieję nie trafić w złym świetle na łamy tej publikacji.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Warszawskie Juwenalia 2019
check the English version of our site