Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
reklama

Międzynarodowy Dzień Teatru w DGW

Międzynarodowy Dzień Teatru w DGW

reklama
📅 Data: środa, 27 marca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, Al. Niepodległości 141a (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Teatru.
Projekt będzie realizowany w Galerii 2 Piętro - część szara. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie DGW tel. 261 842 335 lub 261 871 073. Liczba miejsc ograniczona.

W pierwszej części spotkania przyjrzymy się postaci Tadeusza Kantora - za sprawą wystawy "Pamięci Tadeusza Kantora" przygotowanej przez twórców Grupy Cytadela z Klubu Dowództwa Operacyjnego RSZ, obejrzymy filmy dotyczące tego wyjątkowego twórcy.

W drugiej części wspólnie z naszym gościem aktorką teatralną i filmową Sławomira Łozińska porozmawiamy o jej drodze teatralnej, magii teatru i wyjątkowości tej sztuki.

Sławomira Łozińska - polska aktorka teatralna i filmowa
Absolwentka warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (1975). Aktorka Teatru Nowego w Warszawie (1990–1994), dyrektorka naczelna warszawskiego Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza (2008–2012).
W latach 1997–2003 w Teatrze Narodowym pracowała na stanowisku koordynatora pracy artystycznej. W latach 2003–2005 była członkiem Krajowej Rady do spraw Radiofonii i Telewizji. Od roku 2006 ponownie tworzy w zespole Teatru Narodowego, z którym współpracę rozpoczęła 1973 roku.
Współpracowała z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Miejskim
w Lesznie i z teatrami warszawskimi: Ochoty, Nowym, Komedia, Videoteatrem „Poza”, Polonia, Teatrem WARSawy, a także z Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej.
Wyróżniona nagrodą aktorską za stworzenie popularnej postaci telewizyjnej, za rolę Bronki w serialu Daleko od szosy Zbigniewa Chmielewskiego na Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie (1977). Za tę rolę otrzymała także Kufel Warmiński, nagrodę redakcji „Panoramy Północy” (1977). Laureatka nagrody zespołowej Złotego Szczupaka za rolę Wieśki w Seansie Sławomira Idziaka na Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej w Olsztynie (1979). Laureatka Nagrody im. Janusza Warneckiego za rolę Kobiety w słuchowisku Dorra Vişniec w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego na Festiwalu Słuchowisk Polskiego Radia w Rzeszowie (2000).
Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi (1999) oraz Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2013).

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.