Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

Fotografia analogowa kiedyś i dziś | Stanisław Kossakowski

Fotografia analogowa kiedyś i dziś | Stanisław Kossakowski

reklama
📅 Data: wtorek, 16 kwietnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
„Z dzisiejszej perspektywy fotografia XIX-wieczna jest praktyką jeśli nie magiczną, to z pewnością alchemiczną. Nie było przemysłu fotochemicznego, receptury opracowywało się na własną rękę, obiektywy i aparaty z epoki przypominają bardziej obiekty rękodzieła artystycznego niż produkty przemysłowe. […] Skomplikowany i niepewny był proces fotochemiczny, żmudne to było rzemiosło. Źle przygotowane, naświetlone, czy też źle wywołane, niewypłukane negatywy z jednej strony; z drugiej prześwietlone, źle utrwalone i sklejone odbitki pozytywowe groziły utratą zdjęcia, a w najlepszym razie koniecznością powtarzania całości procesu ciemniowego”.

Adam Mazur „Fotografia Amatorska Wojtkuszki”, tekst z albumu „Stanisław Kazimierz Kossakowski. Kocham fotografię”.

Zapraszamy 16 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 na spotkanie poświęcone sztuce fotografii analogowej kiedyś i dziś – na przykładzie prac hrabiego Stanisława Kazimierza Kossakowskiego, założyciela słynnego atelier i laboratorium fotograficznego w Wojtkuszkach (1894–1905).

Jak wyglądał warsztat fotografa w XIX wieku? Czym różni się ówczesna technologia od dzisiejszej? Na czym polegało nowatorstwo prac Kossakowskiego i dlaczego dziś sięgamy po fotografię analogową – o tym porozmawiają: Anita Andrzejewska (fotografka, Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików {Związek Polskich Artystów Fotografików}), Karol Bagiński (fotograf i postproducent fotografii, założyciel i członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Fotograficznego EKWIWALENTY {PSF Ekwiwalenty}) i Wojtek Tkaczyński (fotograf, członek Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego {Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne}). Spotkanie poprowadzi Tomasz Jeleński (dziennikarz, Trójka - Program 3 Polskiego Radia).

Więcej o albumie: link

WSTĘP WOLNY

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.