Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

NL FB IG
reklama
Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii
reklama

Burgiełł & Dudzińska – Laboratorium Literackie

Burgiełł & Dudzińska – Laboratorium Literackie

reklama
📅 Data: wtorek, 16 kwietnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fundacja Domu Literatury i Domów Pracy Twórczej, ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Serdecznie zapraszamy we wtorek, 16 kwietnia 2019 o godz. 18:00 na spotkanie autorskie wokół serii wydawniczej Fundacji Otwartych na Twórczość (FONT) - LABORATORIUM LITERACKIE.
Zostanie zaprezentowany tom I - "Osobodramy" - zbiór nowel Joanny Burgiełł, do którego ilustracje przygotował Aleksander Dynarek oraz II tom - "wykrzesać ogień. taki Stan" Łucji Dudzińskiej z grafikami Marka Koneckiego.

Spotkanie poprowadzi redaktorka serii: dr hab. Żaneta Nalewajk-Turecka

Siedziba SPP, Dom Literatury
ul. Krakowskie Przedmieście 87/89, Warszawa

Łucja Dudzińska – poetka, wydawca, redaktor serii wydawniczych, animatorka kultury – pomysłodawczyni i organizatorka wielu ogólnopolskich: akcji literackich, konkursów, wystaw, prezentacji i warsztatów. Autorka ośmiu tomów poetyckich (w tym dwóch dwujęzycznych), tłumaczona na dziewięć języków. Laureatka kilkudziesięciu konkursów poetyckich, Nagrody „Tetisˮ i wielokrotnych nominacji na tom poetycki. Za debiut z mandragory otrzymała Nagrodę R. Milczewskiego-Bruna. Dwukrotnie wyróżniona na Międzynarodowym Listopadzie Poetyckim na książkę roku 2016 i 2018 za tomy: „Tupanie. ze sobą po drodze” i „wykrzesać ogień. taki Stan”. Publikowała w antologiach i pismach ogólnopolskich np.: „Twórczość”, „Topos”, „Fraza”, „Tekstualia”, „Okolica Poetów”, „Arkadia”,„Wakat”, „Bliza”, „Cegła”… Laureatka nagrody „Fotokreator” za twórczość i animowanie fotografii w woj. wielkopolskim. Stypendystka Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury.
Członkini Zarządu Głównego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Joanna Burgiełł (1986) z wykształcenia i zawodu jest psychologiem, mieszka i pracuje w Warszawie. Od wielu lat należy do grupy Laboratorium Literackie, co było i jest motorem jej działań twórczych. Najchętniej pisze prozę i artykuły popularnonaukowe, czasem wiersze. Publikowała swoje teksty w czasopismach kulturalnych i psychologicznych. Jej inspiracje literackie to przede wszystkim proza Haruki Murakamiego, Johna Irvinga, Charlesa Bukowskiego, Julio Cortazara i Kurta Vonneguta.
Jest zainteresowana człowiekiem – jego duchowym obrazem wyłaniającym się z materialnego tła. Fascynuje się wielością i różnorodnością ludzkich kultur, perspektyw i światów wewnętrznych. Swoje obserwacje i przemyślenia ubiera w formę utworów literackich, a doświadczenia gromadzi głównie podczas częstych podróży. Życie bez ciągłego przemieszczania się i poszukiwań uważałaby za smutne i niełatwe do zniesienia.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.