Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Odwieczny las - dyskusja

Odwieczny las - dyskusja
📅 Data: piątek, 26 kwietnia 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Goethe-Institut Warschau, ul. Chmielna 13 A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Odwieczny las
Dyskusja
26.04.2019, 18:00
Goethe-Institut, ul. Chmielna 13a, Warszawa
Wstęp wolny

Udział biorą:

➡ Przemysław Czapliński, profesor zwyczajny, historyk literatury polskiej i europejskiej XX i XXI wieku, eseista, tłumacz, krytyk literacki; współtwórca Zakładu Antropologii Literatury (UAM, Poznań). W swoich badaniach koncentruje się na literaturze i problemach późnej nowoczesności. Autor licznych publikacji. M. in. jest jednym z autorów zbioru „O jeden las za daleko. Demokracja, kapitalizm i ekologiczne nieposłuszeństwo w Polsce” (Wyd. Książka i Prasa, seria Le Monde), który wkrótce pojawi się na rynku.

➡ Agnieszka Polska, artystka wizualna, która przy użyciu mediów cyfrowych, w filmach i instalacjach, bada zagadnienia indywidualnej i społecznej odpowiedzialności oraz mierzy się z etyczną dwuznacznością współczesności. Prezentowała swoje prace m.in. w New Museum i MoMA w Nowym Jorku, Centre Pompidou i Palais de Tokyo w Paryżu, Tate Modern w Londynie, Hamburger Bahnhof w Berlinie. Brała udział m.in. w 57. Biennale w Wenecji, 19. Biennale w Sydney, 13. Biennale w Stambule. W 2018 otrzymała nagrodę berlińskiej Galerii Narodowej.

Prowadzenie:
➡ Edwin Bendyk, Polityka

„Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las” – polskie przysłowie jest najkrótszą definicją dynamiki trwania i rozwoju leśnego ekosystemu oraz ewolucji gatunku ludzkiego. Relacja ta od początku miała charakter współoddziaływania, które nabrało szczególnego znaczenia w epoce zglobalizowanego kapitalizmu.

Wyobraźnia i Laboratorium Wyobraźni to wspólny projekt Goethe-Institut i Teatru Powszechnego w Warszawie. Artyści, kuratorzy i badacze mierzyć się będą podczas otwartych debat z wyzwaniami jakie stawiają rzeczywistość społeczna i współczesna kultura w trakcie epokowej przemiany. Wkroczyliśmy w antropocen – epokę człowieka. Świat jaki znaliśmy skończył się, musimy wytężyć wyobraźnię, by zrozumieć świat, który nadchodzi. Pomogą w tym uczestnicy dyskusji prowadzonych w siedzibie Goethe-Institut oraz w przestrzeni Sceny DAS Teatru Powszechnego. (Edwin Bendyk, kurator projektu)
link

Fot. © Goethe-Institut

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧