Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

zOperowani! Kontratenor - głos pomiędzy tożsamościami

zOperowani! Kontratenor - głos pomiędzy tożsamościami

reklama
data Data: 31 maja 2019, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Bielany, Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury, ul. Estrady 112 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Myślisz, że opera jest sztuką archaiczną i trudną w odbiorze? Przekonamy Cię, że jest wręcz odwrotnie! Zapraszamy do fascynującego świata sztuki operowej i jej tajemnic!

zOperowani! to cykl muzycznych spotkań poświęconych jednemu z najbardziej fascynujących aspektów opery jakim jest głos. Punktem wyjścia stało się dla nas przekonanie, że czerpanie przyjemności z opery nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a jedynie ciekawości i otwartości na nowe doznania artystyczne i zmysłowe. Opera to przede wszystkim opowiadanie emocjonujących historii oraz barwne, złożone postaci, których podstawowym środkiem wyrazu jest właśnie głos.

Zaproszeni artyści opowiedzą o typie głosu, jakim dysponują, odsłonią sekrety techniki wokalnej oraz wykonają arie najwybitniejszych kompozytorów. Przyjrzymy się zależnościom między wyborem głosu a ekspresją sceniczną oraz charakterem i emocjonalnością konkretnych postaci z klasyki operowej.
W maju przyjrzymy się głosowi kontratenorowemu. To najwyższy głos męski, który na skali zajmuje miejsce podobne do kobiecego altu. Śpiewacy obdarzeni tym głosem są w stanie wykonywać partie z zakresu muzyki dawnej, głównie barokowej, napisane wówczas specjalnie dla kastratów. Nazywany „anielskim głosem” i „kobiecym głosem w męskim ciele” stanowi szczególnie atrakcyjne narzędzie zarówno dla kompozytorów jak i reżyserów operowych, pozwalające podejmować grę z tożsamością postaci. W czasie wieczoru operowego poznamy bohaterów, którzy wymykają się społecznym konwenansom i poszerzają granice konstruowania postaci operowych.

Gościem specjalnym będzie Michał Sławecki, kontratenor występujący m.in. na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu i Opery na Zamku w Szczecinie. W jego wykonaniu usłyszymy arie m.in. z „Ronalda” Georga Friedricha Haendla i „Zemsty nietoperza” Johana Straussa syna. Akompaniuje Monika Kolasińska.

Michał Sławecki – śpiew
Monika Kolasińska – akompaniament
Szymon Waćkowski – prowadzenie cyklu

21 maja 2019, godz. 19:30
Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury, ul. Estrady 112, Warszawa

WSTĘP WOLNY
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site