Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Aquarela: film otwarcia Millennium Docs Against Gravity

Aquarela: film otwarcia Millennium Docs Against Gravity
📅 Data: czwartek, 09 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Tegoroczny Millennnium Docs Againt Gravity otworzy „Aquarela”, porywający wizualnie filmowy kolaż ukazujący żywioł wody. Film nakręcony przy użyciu najnowocześniejszych technik obrazu i system dźwięku Dolby Atmos zostanie pokazany w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym. Na dwóch pokazach będzie obecny reżyser Wiktor Kossakowski.

ZAPISY NA FILM - OGRANICZONA LICZBA MIEJSC
Dwa pokazy „Aquareli” odbędą się 9 maja o godz. 17:30 i 20:30 w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (ul. Wałbrzyska 3/5, Warszawa).

Wstęp na pokazy jest wolny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy na adres: [email protected] do 8.05.2019 lub do wyczerpania miejsc. Podczas zapisu należy podać wybraną godzinę pokazu oraz liczbę osób (jedna osoba może zgłosić udział maksymalnie dwóch osób). Odbiór wejściówek w dniu pokazu do 15 minut przed rozpoczęciem każdego pokazu (odpowiednio do 17:15 oraz 20:15). Nieodebrane do w/w godzin wejściówki zostaną wydane osobom niezapisanym, czekającym w kolejce.

WIĘCEJ O FILMIE
W „Aquareli” obserwujemy przegląd olśniewających form i stanów, jakie przybierać może woda: od zamrożonego Jeziora Bajkał w południowej Syberii, przez góry i kry lodowe na Grenlandii, deszcz z huraganu Irma w Miami, rozszalałe fale Atlantyku, aż po skroploną wodę w wodospadzie Salto Angel w Wenezueli, która zamienia się w chmury, a potem trafia z powrotem na Ziemię. Film jest pozbawiony komentarza i narracji – rozgrywa się na płaszczyźnie malarskiego obrazu o wysokiej rozdzielczości, nakręconego najnowocześniejszym sprzętem, przy użyciu wodoodpornych kamer i szerokokątnych obiektywów, z szybkością 96 klatek na sekundę. W obrazach uchwycone zostało piękno wody, z jej szczególną fakturą i barwami: bielą zestawioną z gamą błękitów, turkusów i zieleni. Dzięki temu powstało poetyckie i oddziaływujące na wszystkie zmysły studium wody, którego oglądanie daje wrażenie trójwymiarowości.

FESTIWAL
16. Millennium Docs Against Gravity, największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce, odbędzie się w dn. 10-24 maja w sześciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie, Bydgoszczy i po raz pierwszy w Katowicach. Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie – to hasło przewodnie tegorocznej imprezy. W programie blisko 160 filmów odnoszących się do najbardziej aktualnych problemów i spotkania z gośćmi z całego świata. Prawie wszystkie z prezentowanych tytułów mają na festiwalu polskie premiery.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę