📅 Data: poniedziałek,
27 maja 2019
⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00
📌 Miejsce:
Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (
pokaż na mapie)
Wraz z popularnymi ilustratorami i autorami książek porozmawiamy o dziedzictwie Jana Marcina Szancera i jego wpływie na całe pokolenie polskich twórców.
Czym charakteryzowała się twórczość Szancera? Jak odbierany był w powszechnej recepcji? Jakie znaczenie miała jego twórczość dla rozwoju ilustracji książkowej w Polsce?
Debatę poprowadzi ▪️ Olga Wróbel, kulturoznawczymi, krytyczka literacka, jedna z prowadzących popularnego bloga o literaturze Kurzojady, autorka komiksów.
Udział wezmą:
▪️ Prof. Janusz Górski - grafik, projektant książek, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kieruje Pracownią Projektowania Graficznego. Nagradzany w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku. Redaktor serii wydawniczej „Biblioteka Typografii”.
▪️ Sebastian Frąckiewicz - dziennikarz kulturalny i krytyk, kurator wystaw. Publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie” oraz „Filmie”. Wydał dwie książki "Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce oraz Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce".
▪️ Teresa Wilbik-Stanny – ilustratorka, ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jana Marcina Szancera. Autorka znakomitych ilustracji i opracowań graficznych książek i czasopism dla dzieci. Zdobyła wiele wyróżnień krajowych i zagranicznych, w tym Medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości dla dzieci i młodzieży.
▪️ Krystyna Michałowska - ilustratorka, graficzka, malarka. Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach: Jana Wodyńskiego, Jerzego Tchórzewskiego, Henryka Tomaszewskiego, Jana Marcina Szancera. Zilustrowała m.in. Baśnie H.Ch. Andersena, Księgę smoków Edith Nesbit, Księżniczkę smoków Mieczysława Künstlera, Legendę o warszawskim Bazyliszku Wandy Chotomskiej.
Serdecznie zapraszamy!
27 maja (poniedziałek) | godz. 18.00
Wstęp wolny
Wydarzenie towarzyszące wystawie "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
spotkanie
wykład
[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]