Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Barwy świata całego - ilustracje Jana Marcina Szancera

Barwy świata całego - ilustracje Jana Marcina Szancera

reklama
📅 Data: poniedziałek, 27 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wraz z popularnymi ilustratorami i autorami książek porozmawiamy o dziedzictwie Jana Marcina Szancera i jego wpływie na całe pokolenie polskich twórców.

Czym charakteryzowała się twórczość Szancera? Jak odbierany był w powszechnej recepcji? Jakie znaczenie miała jego twórczość dla rozwoju ilustracji książkowej w Polsce?

Debatę poprowadzi ▪️ Olga Wróbel, kulturoznawczymi, krytyczka literacka, jedna z prowadzących popularnego bloga o literaturze Kurzojady, autorka komiksów.

Udział wezmą:

▪️ Prof. Janusz Górski - grafik, projektant książek, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, kieruje Pracownią Projektowania Graficznego. Nagradzany w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku. Redaktor serii wydawniczej „Biblioteka Typografii”.

▪️ Sebastian Frąckiewicz - dziennikarz kulturalny i krytyk, kurator wystaw. Publikował w „Tygodniku Powszechnym”, „Lampie” oraz „Filmie”. Wydał dwie książki "Wyjście z getta. Rozmowy o kulturze komiksowej w Polsce oraz Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce".

▪️ Teresa Wilbik-Stanny – ilustratorka, ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Jana Marcina Szancera. Autorka znakomitych ilustracji i opracowań graficznych książek i czasopism dla dzieci. Zdobyła wiele wyróżnień krajowych i zagranicznych, w tym Medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości dla dzieci i młodzieży.

▪️ Krystyna Michałowska - ilustratorka, graficzka, malarka. Studiowała na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowniach: Jana Wodyńskiego, Jerzego Tchórzewskiego, Henryka Tomaszewskiego, Jana Marcina Szancera. Zilustrowała m.in. Baśnie H.Ch. Andersena, Księgę smoków Edith Nesbit, Księżniczkę smoków Mieczysława Künstlera, Legendę o warszawskim Bazyliszku Wandy Chotomskiej.

Serdecznie zapraszamy!
27 maja (poniedziałek) | godz. 18.00
Wstęp wolny

Wydarzenie towarzyszące wystawie "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę