Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

César Manrique architekt Lanzarote - wykład Małgorzaty Kuciewicz

César Manrique architekt Lanzarote - wykład Małgorzaty Kuciewicz
📅 Data: czwartek, 16 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Bliżej - Klubokawiarnia, ul. Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Falharmonia organizator wyjazdów surfingowych na Wyspy Kanaryjskie i promotor kultury hiszpańskiej, w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin Césara Manrique (1919-1992), zaprasza na wykład Małgorzaty Kuciewicz, poświęcony legendarnemu architektowi Lanzarote. Będzie to prawdopodobnie jedyna w Warszawie prelekcja na temat genialnego artysty, któremu w dobie dominującej masowej turystki udało się zachować naturalny charakter wyspy i projektować w integracji z przyrodą.

Wyspa Lanzarote w archipelagu Wysp Kanaryjskich to miejsce magiczne, zawdzięczające swój wygląd wulkanicznej przeszłości oraz działalności jednego architekta. César Manrique w latach 1968-1992 zrealizował na niej kilkadziesiąt obiektów, między innymi dom w wyschniętym potoku, ogród kaktusów w nieczynnym kraterze, salę koncertową wewnątrz skalnej groty oraz taras widokowy wpisany w klif. Struktury te pomimo swojego rozmachu wkomponowane są w krajobraz, zgodnie z prostą zasadą „dom musi być biały i niższy niż palma". Manrique sprawił, że Lanzarote to miejsce szczególne, bez wielkich hoteli nastawionych na masową turystykę, bez tablic reklamowych, za to z tradycyjnym budownictwem oraz Wind Toys, rzeźbami ruszającymi się na wietrze. Podróż po wyspie to intensywna przygoda, jak wkroczenie w rzeczywistość filmu fantastycznonaukowego: piękne plenery, flagi dla nieodkrytych planet oraz "architektura przyjemności" wykorzystująca naturalne formacje powstałe po erupcji wulkanów…

Wykład poprowadzi Małgorzata Kuciewicz, która prowadzi studio architektoniczno-badawcze Centrala (razem z Simone De Iacobis) kreujące projekty architektoniczne i artystyczne oraz opowieści zmieniające wyobrażenia o przestrzeni. Projekt „Amplifikacja natury” kuratorki Anny Ptak i CENTRALI reprezentował Polskę na 16. Międzynarodowej Wystawie Architektury — La Biennale di Venezia 2018.
Twórczość Césara Manrique jest ważną inspiracją dla CENTRALI.

Spotykamy się w klubokawiarni bliżej, która za moment odpala świetny program kulturalny i wspaniałe menu.
***wstęp wolny***
Do zobaczenia!

Partnerami falharmonii przy organizacji wydarzenia są:
Fundación Cesar Manrique
Bliżej - Klubokawiarnia
FINA Wałbrzyska 3/5

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę