Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Pokaz plenerowy Teatru Telewizji "Okno na tamtą stronę"

Pokaz plenerowy Teatru Telewizji "Okno na tamtą stronę"

reklama
📅 Data: środa, 08 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Kamienica przy ul. Waliców 14 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Muzeum Getta Warszawskiego oraz TSKŻ-Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce zapraszają na pokaz plenerowy spektaklu Teatr Telewizji TVP "Okno na tamtą stronę".

Spektakl poświęcony jest twórczości Władysława Szlengla - poety i kronikarza getta. Autora związanego z Warszawą, tworzącego w języku polskim, popularnego tuż przed wojną. Inscenizacja to rodzaj podróży artystycznej przez przedwojenną, pełną szlagierów scenę i ulice Warszawy. Lekka forma kabaretowa tak charakterystyczna dla lat trzydziestych, stanowi wyraźny kontrapunkt dla czasu okupacji i specyfiki życia artystycznego w getcie. Sam fakt funkcjonowania kabaretu gettowego, nie jest dla każdego współczesnego odbiorcy oczywisty. Właśnie Władysław Szlengel był tym wyjątkowym, poetyckim kronikarzem czasu Zagłady. Niezwykle ostre spojrzenie na rzeczywistość getta, sarkazm i ironia to unikatowa forma komentarza i stanu ducha ludzi z zamkniętej dzielnicy. Poeta zginął pod koniec powstania, 8 maja 1943 roku. Wchodząc w świat Szlengla poznajemy innych artystów: Władysława Szpilmana, Wierę Gran i innych. Każdy tekst porusza, a im bardziej akcja zbliża się do tragicznego finału, tym większa u widza świadomość pojęć: JA, ŚWIAT, ŻYCIE, ŚMIERĆ, BÓG.

Pokaz spektaklu odbędzie się 8 maja o godz. 20:00 w przestrzeni kamienicy przy ul. Waliców 14, w której mieszkał Władysław Szlengel

Wstęp wolny!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: film teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę