Niepodległa oraz Akademia Tańca Tradycyjnego zapraszają na warsztaty dawnych tańców miejskich i wiejskich! 💃🕺
Wspólnie będziemy uczyć się popularnego tańca tradycyjnego. Daleko jest mu do opracowanych form scenicznych, jest on spontaniczny i żywiołowy, pełen radości i energii, czasami transowy i swobodny, innym razem przybiera ściśle określoną strukturę.
Zatańczymy dużą część polskich tańców tradycyjnych, zabaw i gier tanecznych, które wykonuje się w korowodach, parach, trójkach oraz większych układach tanecznych. Poznamy m.in.: mazurki/oberki oraz polki w wielu odmianach regionalnych, kujawiaka, krakowiaka, chodzonego, wiwata, walczyki, tańce układowe i zabawy taneczne oparte o kroki w/w tańców m.in. Krzyżoka, Dynę, Trojaka, Kontro oraz tańce miejskie.
Czwartkowe warsztaty będą dopełnione sobotnimi potańcówkami - przez całe lato będziemy się spotykać w co drugą sobotę by z udziałem zróżnicowanych kapeli regionalnych mieć okazję do korzystania na bieżąco z nowo nauczonych kroków.
Dla kogo?
Warsztaty przewidziane są przede wszystkim dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Na pewno skorzystają z nich jednak także nauczyciele i uczniowie szkół muzycznych czy baletowych, instruktorzy, tancerze, muzycy i animatorzy kultury.
Co jest potrzebne?
Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.
Zapisy
- Warsztaty są bezpłatne.
- Udział w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu:
link
-----
PROGRAM:
🔸 tańce miejskie pierwszej połowy XX wieku - 9 i 16 maja
🔸 mazurkowo - polkowe ABC - 23 i 30 maja,
🔸 korowody, trojaki, krzyżoki czyli polskie tańce układowe - 6 i 13 czerwca,
🔸 tańce z Wielkopolski - 27 czerwca,
🔸 tańce Suwalszczyzny i Wileńszczyzny - 4 i 11 lipca,
🔸 tańce wokół Księstwa Łowickiego - 18 i 25 lipca,
🔸 tańce i zabawy ze Śląska - 1 i 8 sierpnia,
🔸 tańce Mazowsza i Radomszczyzny - 22 i 29 sierpnia,
🔸 tańce z warszawskich salonów i przedmieść - 5 i 12 września,
🔸 tańce z Małopolski i Podkarpacia - 19 i 26 września.
Naukę każdego tańca podsumowuje sobotnia potańcówka z muzyką na żywo.
Warsztaty organizowane są przez Biuro Programu Niepodległa w Niepodległa. Miejsce spotkań - kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Niepodległa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.
Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w samym parku Łazienki Królewskie, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
warsztaty
[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]