Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Ostatni dzień wystawy malarstwa Luizy Poredy

Ostatni dzień wystawy malarstwa Luizy Poredy
📅 Data: wtorek, 11 czerwca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Restauracja - Galeria Fontanna, ul. Rybaki 3, Multimedialny Park Fontann (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Galeria Wiele Sztuki oraz Stołeczna Estrada zapraszają na wystawę malarstwa warszawskiej artystki, Luizy Poredy.

Wystawę można oglądać codziennie w dniach 30 kwietnia - 11 czerwca 2019 w Restauracji - Galerii Fontanna w warszawskim Multimedialnym Parku Fontann.
Adres: ul. Rybaki 3, 00-221 Warszawa.
Godziny otwarcia:
codziennie od 14:00 do 22:00.

LUIZA POREDA urodziła się w 1980 roku na warszawskiej Woli, a wychowywała na Pradze. Z wykształcenia jest filozofką sztuki i kulturoznawczynią. Od 1999 r. zajmuje się malarstwem (głównie akrylowym), rysunkiem artystycznym, ilustracją. Oprócz tego maluje meble dla marki Art PoPo, wykonuje malunki naścienne i na przedmiotach użytkowych. Zajmuje się też animacją kulturalną.

Jest samoukiem z wyboru, poszukującym własnych ścieżek twórczych. W malarstwie ceni sobie surrealistyczny zapis automatyczny, współczesne zentangle, a także ornamentykę inspirowaną secesją i sztuką Dalekiego i Bliskiego Wschodu. W swoich artystycznych poszukiwaniach wędruje po rejonach intuicji, w poszukiwaniu autentyczności przekazu. Oprócz tego, pragnie malować świat, aby był bardziej kolorowy i tworzyć nowe rzeczywistości, dla siebie i dla innych.

Do tej pory uczestniczyła w ponad 20 wystawach indywidualnych lub zbiorowych, ilustrowała szereg artystycznych zinów, współpracowała przy kilku polskich festiwalach muzyki i sztuki alternatywnej. Jest członkinią Stowarzyszenia Propaganda Sztuki i współorganizatorką Festiwalu Przenikania.

Na wystawie w Restauracji-Galerii Fontanna będzie można zobaczyć obrazy starsze oraz przygotowane specjalnie na to wydarzenie. Są wyrazem jej fascynacji tematem mandal, które ujmuje w swój własny sposób, starając się zawrzeć w ich abstrakcyjnej formie wielość doświadczenia bycia w świecie, jego różnorodności i wszechobecnego chaosu, które – kiedy spróbować je ująć jako całość – pozwalają stworzyć obraz pełen harmonii.

Część wystawy stanowią obrazy z cyklu "Eko Manifest", odnoszące się do niełatwej relacji człowiek-przyroda, polegającej głównie na ludzkiej, zawłaszczającej i niszczącej ekspansji.
.
Biuro sprzedaży:
Ela Kraszewska, tel. 696 893 611
[email protected]

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę