Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Ostatni dzień wystawy malarstwa Luizy Poredy

Ostatni dzień wystawy malarstwa Luizy Poredy

reklama
data Data: 11 czerwca 2019, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 14:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Restauracja - Galeria Fontanna, ul. Rybaki 3, Multimedialny Park Fontann (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Galeria Wiele Sztuki oraz Stołeczna Estrada zapraszają na wystawę malarstwa warszawskiej artystki, Luizy Poredy.

Wystawę można oglądać codziennie w dniach 30 kwietnia - 11 czerwca 2019 w Restauracji - Galerii Fontanna w warszawskim Multimedialnym Parku Fontann.
Adres: ul. Rybaki 3, 00-221 Warszawa.
Godziny otwarcia:
codziennie od 14:00 do 22:00.

LUIZA POREDA urodziła się w 1980 roku na warszawskiej Woli, a wychowywała na Pradze. Z wykształcenia jest filozofką sztuki i kulturoznawczynią. Od 1999 r. zajmuje się malarstwem (głównie akrylowym), rysunkiem artystycznym, ilustracją. Oprócz tego maluje meble dla marki Art PoPo, wykonuje malunki naścienne i na przedmiotach użytkowych. Zajmuje się też animacją kulturalną.

Jest samoukiem z wyboru, poszukującym własnych ścieżek twórczych. W malarstwie ceni sobie surrealistyczny zapis automatyczny, współczesne zentangle, a także ornamentykę inspirowaną secesją i sztuką Dalekiego i Bliskiego Wschodu. W swoich artystycznych poszukiwaniach wędruje po rejonach intuicji, w poszukiwaniu autentyczności przekazu. Oprócz tego, pragnie malować świat, aby był bardziej kolorowy i tworzyć nowe rzeczywistości, dla siebie i dla innych.

Do tej pory uczestniczyła w ponad 20 wystawach indywidualnych lub zbiorowych, ilustrowała szereg artystycznych zinów, współpracowała przy kilku polskich festiwalach muzyki i sztuki alternatywnej. Jest członkinią Stowarzyszenia Propaganda Sztuki i współorganizatorką Festiwalu Przenikania.

Na wystawie w Restauracji-Galerii Fontanna będzie można zobaczyć obrazy starsze oraz przygotowane specjalnie na to wydarzenie. Są wyrazem jej fascynacji tematem mandal, które ujmuje w swój własny sposób, starając się zawrzeć w ich abstrakcyjnej formie wielość doświadczenia bycia w świecie, jego różnorodności i wszechobecnego chaosu, które – kiedy spróbować je ująć jako całość – pozwalają stworzyć obraz pełen harmonii.

Część wystawy stanowią obrazy z cyklu "Eko Manifest", odnoszące się do niełatwej relacji człowiek-przyroda, polegającej głównie na ludzkiej, zawłaszczającej i niszczącej ekspansji.
.
Biuro sprzedaży:
Ela Kraszewska, tel. 696 893 611
ela@galeriawielesztuki.eu

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site