Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Dni Ursynowa 2019 - Kękę / Poparzeni Kawą Trzy / Maleńczuk / The Dumplings / O.S.T.R. / Lady Pank

Dni Ursynowa 2019 - Kękę / Poparzeni Kawą Trzy / Maleńczuk / The Dumplings / O.S.T.R. / Lady Pank

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 07 czerwca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: sobota, 08 czerwca 2019

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, park im. Romana Kozłowskiego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Po raz dwudziesty czwarty Ursynów obchodzić będzie swoje święto – Dni Ursynowa, które w tym roku trwać będą dwa dni, a będą miały miejsce tradycyjnie w Parku im. Romana Kozłowskiego – Kopa Cwila/Metro Ursynów.

W tym roku wystąpią: LADY PANK, MALEŃCZUK + Rhythm Section, POPARZENI KAWĄ TRZY, O.S.T.R, THE DUMPLINGS oraz KĘKĘ.
Nie zabraknie też ursynowskich wykonawców – przed publicznością zaprezentują się zespół BRAK SNU oraz ursynowski Chór IUVENIS.

- Dni Ursynowa to wydarzenie, na które z niecierpliwością czekamy wszyscy. Wielki piknik rodzinny z tradycyjnym miasteczkiem promocyjnym oraz programem artystycznym na dwóch scenach to największe i najważniejsze wydarzenie plenerowe w naszej dzielnicy. Po raz pierwszy od lat na naszej dużej scenie pojawi się aż osiem zespołów – w tym dwa z Ursynowa. Już 7 czerwca rozpoczynamy świętowanie oraz dobrą zabawę, więc obecność obowiązkowa! – zaprasza Burmistrz Ursynowa Robert Kempa.

-----

PROGRAM koncertów w dniu 7 czerwca - DUŻA SCENA pod Kopą Cwila – wystąpią:
godz. 18.00 BRAK SNU
godz. 19.00 KĘKĘ
godz. 20.20 POPARZENI KAWĄ TRZY
godz. 21.30 MALEŃCZUK + Rhythm Section

-----

PROGRAM koncertów w dniu 8 czerwca - DUŻA SCENA pod Kopą Cwila – wystąpią:
godz.17.45 Ursynowski CHÓR IUVENIS
godz.19.00 THE DUMPLINGS
godz. 20.30 O.S.T.R
godz. 21.45 LADY PANK

-----

MAŁA SCENA na terenie „Olkówka” przy placu zabaw „Park Jurajski”. Blok występów w godz. 11.00-17.00 przygotowanych przez placówki przedszkolne, szkoły podstawowe, gimnazja oraz licea – pokazy wokalne, taneczne i występy chórów, pokaz Iluzji oraz karate.
Strefa rekreacyjna dla dzieci: cukiernia – zjeżdżalnia, lemur – góra wspinaczkowa, delfinki – plac zabaw, rakieta – zjeżdżalnia, wóz strażacki, miki – zamek mały ze zjeżdżalnią, pokazy baniek mydlanych, malowanie buziek i wiele innych atrakcji dla najmłodszych.

-----

Atrakcje piknikowe w godz. 11.00-18.00

Strefa Promocyjna Urzędu Dzielnicy Ursynów pod Kopą Cwila. Swoją ofertę zaprezentują instytucje i organizacje związane z Dzielnicą:

· bezpłatne badania w namiocie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów (pomiar cukru, pomiar ciśnienia, pomiar tkanki tłuszczowej, badanie stóp u dzieci, przykładowe ćwiczenia z dziećmi – przeciwdziałanie wadom postawy, porady położnej, porady dietetyka, porady psychologa, szpital dla pluszaków, alkogogle, promocja kampanii społecznej dot. boleriozy, gry i konkursy dla dzieci)

· uczta intelektualna przygotowana przez Bibliotekę Publiczną im. Juliana Ursyna Niemcewicza

· rekreacja ruchowa w namiocie Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji

· organizacje sportowe – kluby: Judo RYŚ, Lupus Kabaty, Hand to Hand, DRAFT

· stoisko Policji i Straży Miejskiej

· organizacje pozarządowe skupione w Dzielnicowej Komisji Dialogu Społecznego.

· stoisko Metra Warszawskiego, w którym będzie kącik dla dzieci oraz konkursy z wiedzy o warszawskim metrze z możliwością wygrania nagród w postaci atrakcyjnych gadżetów Spółki

· stoisko Zarządu Transportu Miejskiego

· Stoisko Zarządu Zieleni

· stoisko MPWiK – warszawska kranówka

· Stoisko Tramwajów Warszawskich

· stoisko Koła Naukowego Leśników studentów Wydziału Leśnego SGGW

· stoisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

· stoisko Wojska

· stoiska Klubów Radnych Rady Dzielnicy Ursynów

· Rada Seniorów Dzielnicy Ursynów

· Młodzieżowa Rada Dzielnicy Ursynów

· stoisko Klubu Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”

· Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa

· spotkanie z Maciejem Mazurem – dziennikarze i mieszkańcem Ursynowa

Kiermasz potraw i pyszności pod Kopą!

SMAKI ŚWIATA pod Kopą Cwila! W tym roku podczas Dni Ursynowa zaprosimy Państwa na prawdziwą kulinarną podróż dookoła świata. Na naszym pikniku będzie można skosztować m.in. dań kuchni: portugalskiej, koreańskiej, tatarskiej, wietnamskiej czy syryjskiej; nie zabraknie również polskich smakołyków z grilla oraz propozycji dla wegetarian. W części kiermaszowej zapraszamy do odwiedzenia stoisk lokalnych producentów oferujących wyjątkowe przetwory i produkty oraz rzemieślników artystycznych i twórców rękodzieła.

Stoisko Prymat i kulinarny TIR na którym będą degustacje, pokazy kulinarne i konkurs.

W tym roku moc atrakcji rekreacyjno – sportowych! – Piknik Sportowy „Wybij nudę”

ARCHERY TAG
Archery Games to nowa koncepcja oryginalnej rozrywki, która na długo zapadnie w pamięci. Nasz ,,Paintball łuczniczy” to drużynowa integracja w postaci bitwy na łuki, która daje ogromną dawkę zabawy i adrenaliny dla każdego. Przeżyj na własnej skórze niezapomnianą przygodę i weź udział w walkach łuczników!.

DMUCHANE KULE – BUBBLE FOOTBALL
Idealne połączenie ekstremalnej zabawy i bezpieczeństwa. Kulki Bumper Ball pozwalają wykonywać niestworzone akrobacje i zapewniają mnóstwo niezapomnianych wrażeń

ZESTAW GIER PLENEROWYCH
Zestaw unikalnych gier podwórkowych z całego Świata. Proste zasady, zero stresu i czysta przyjemność, zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Do Waszej dyspozycji takie gry jak: Molkky, Bule, Kubb, Giga Jenga, Ladder Golf, Connect four czy Corn hole.

SPIKEBALL to gra zespołowa, w której nie potrzebujesz boiska; jest dynamiczna i zarazem rekreacyjna – sport przypomina bowiem bardziej skłaniającą do wygłupów podwórkową zabawę, niż wymagającą poświęceń dyscyplinę. Zaletą tego sportu jest to, że nie wymaga ani wielkiej sportowej formy, ani długiego wprowadzania w skomplikowane reguły.

SPEEDBALL
Pomysł gry w speed-ball narodził się w Egipcie w drugiej połowie XX wieku. Początkowo był traktowany jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Jednak dzięki niewielkim wymaganiom sprzętowym i wielkiej frajdzie jaką sprawia granie, szybko przekształcił się w nowy, odrębny sport. W skrócie: specjalne rakietki służą do odbijania piłki zawieszonej na łańcuchu.

YOU.FO jest zupełnie nową koncepcją sportu. Polega na rzucaniu i łapaniu aerodynamicznego krążka przy użyciu specjalnie zaprojektowanych kijków na odległość 10-30 metrów. Wymaga koncentracji, siły, zręczności i współpracy. Podstawowe umiejętności są łatwe do opanowania, jednak YOU.FO oferuje wiele możliwości rozwoju na polu techniki czy wymyślania nowych koncepcji gier.

AKADEMIA W GRUNCIE RUCHU
Przez miliony lat ewolucji człowieka aktywność fizyczna była niezbędna do przetrwania na Ziemi. Współcześnie ruch nie jest już potrzebny do codziennej egzystencji większości z nas. Akademia zajmuje się edukacją – jak żyć bardziej w ruchu – oraz jak trenować, aby kształtować silne i sprawne ciało, z potencjałem zdolnym do poradzenia sobie w każdym scenariuszu (w tańcu, walce i tym, co wymyka się wszelkim definicjom).

STANOWISKO DO GRY W KAPSLE
Kapsle – legendarna gra podwórkowa dziś trochę zapomniana. Na pikniku będzie można spróbować swoich sił w strzelaniu kapslem po specjalnym torze przeszkód.

LONGBOARD + TRICKBOARD
Rozkładamy mini skatepark i ruszamy! Można wpaść ze swoim sprzętem, ale i na miejscu do dyspozycji będą longboardy. Instruktor pokaże co można wyczyniać na dyskach z kółkami. Animacje zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

SLACKLINE
Specjaliści ds. równowagi i balansu utworzą dla Państwa strefę złożoną ze Slackline (stelaż z rozłożoną taśmą równolegle do ziemi) oraz trickboardów (deska na specjalnym wałku). Doskonała okazja do rozwoju poczucia równowagi jak i poprawy kondycji, samopoczucia i zdrowia poprzez zabawę i nowe doświadczenia.

WARSZTATY TANECZNE
Taniec to piękny sposób na rozwój kreatywności jak i koordynacji. Doskonała zabawa, będąca nieodłączną częścią zajęć, w połączeniu z wiedzą merytoryczną i pełnym profesjonalizmem daje gwarancję świetnie spędzonego czasu. W tym gronie znajdują się czołowi polscy tancerze ze styli tańców ulicznych.

FREESTYLE FRISBEE
Frisbee to nie tylko rzucanie dyskiem, ale też kręcenie, podrzucanie, podbijanie i łapanie na przeróżne sposoby! Na pikniku spotkanie zawodowców w improwizacji z dyskiem, którzy z przyjemnością nauczą niejednej sztuczki!

ZAJĘCIA GRY W TENISA

------

W tym roku również będziemy zachęcać do pomocy potrzebującym.

Zostanie przeprowadzona zbiórka dla Oli
Dzięki zaangażowaniu Klubu Honorowych Dawców Krwi Krewki Ursynów Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” będzie zbierała datki na rehabilitację Aleksandry Kamińskiej. W sierpniu 2016 roku Ola uległa poważnemu wypadkowi drogowemu. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Na szczęście stał się cud i Ola jest z nami. Niestety doznała niedowładu czterokończynowego, nie może mówić, przełykać, musi być podłączona do respiratora i wymaga opieki przez 24 godziny na dobę. Pierwszą reakcja po przebudzeniu ze śpiączki był uśmiech. Dzisiaj Ola uśmiecha się ciągle. Na szczęście słyszy, rozumie co się do niej mówi, komunikuje się ruchem warg. Jednak jej stan wymaga ciągłej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu.

oraz

Zbiórka dla Zosi dotkniętej autyzmem. Fundacja „In Via w drodze do zdrowia” będzie zbierała środki na jej psychoterapie. Zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnej loterii. Każdy los wygrywa!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ursynów lub w kategoriach: dla dzieci impreza koncert sport targi warsztaty inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę