Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Koncert z pieśniami na głos i fortepian Stanisława Moniuszki

Koncert z pieśniami na głos i fortepian Stanisława Moniuszki
📅 Data: piątek, 24 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Włochy, 1 Sierpnia 36a Okęcka Sala Widowiskowa (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Koncert z pieśniami na głos i fortepian Stanisława Moniuszki we współczesnym ujęciu Agnieszki Kiepuszewskiej i Nikoli Kołodziejczyka.

24.05.2019 r. (piątek) godz. 18.00, wstęp wolny

„Kiedy zebrała się już spora garść pieśni, umyślił Moniuszko wydawać je w zeszytach pod ogólnym tytułem: „Śpiewnik domowy”. Nazwa tego zbioru wymownie świadczy o powziętym zamiarze: mają to być pieśni do użytku domowego, przeznaczone dla każdego, na różne okoliczności codziennego życia. Mają też odpowiadać różnorakim nastrojom i potrzebom serca, dlatego uderza tak bogata ich różnorodność” pisał Witold Rudziński.

Rok 2019 został ustanowiony Rokiem Stanisława Moniuszki, a my jako artyści z pogranicza muzyki klasycznej i jazzowej chcielibyśmy przypomnieć utwory ze Śpiewnika domowego w nieco odmiennym ujęciu, trochę uwspółcześnionym. Tradycyjnie pieśni Moniuszki wykonują śpiewacy operowi, ale skoro sam kompozytor pragnął dla nich przeznaczenia do użytku domowego - podjęliśmy próbę zaśpiewania i zaaranżowania ich na nowo. Niektóre teksty (wiersze francuskich i niemieckich poetów, do których Moniuszko komponował) zyskały nowe tłumaczenia - ich autorem jest Jacek 'Budyń' Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Nikola Kołodziejczyk opracował i zaaranżował kilkanaście z setek pieśni. Koncert zawiera elementy wspólnego śpiewu z publicznością.

Wybrane pieśni: Nawrócona, Liro Ty moja, Groźna dziewczyna, Starość, Wesoła piosenka, Śpiewak w obcej stronie, W poświstach wichrów losu, Śpiew Medory, Prządka, Sen, Święty Piotr, Dzwon zapustny, Prząśniczka

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Włochy lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę