Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Warsztaty fotograficzne z Nicolasem Grospierre’em | Symetria

Warsztaty fotograficzne z Nicolasem Grospierre’em | Symetria
📅 Data: czwartek, 09 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 28-42 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


150 000 fotografii – tyle znajduje się w zbiorach Muzeum Warszawy. Chcieliśmy sprawić, aby można było zobaczyć je wszystkie. Dlatego na wystawie Rzeczy warszawskie – w pobliżu Gabinetu Fotografii na 1. piętrze – powstała instalacja autorstwa fotografa Nicolasa Grospierre’a. Dzięki niej każdy i każda z nas mogą wydrukować zdjęcia i zamocować je na ścianach, jednocześnie poznając nowe historie rzeczy warszawskich.

W czasie spotkania porozmawiamy o idei, jaka stoi za instalacją, oraz jej relacji do Gabinetu Fotografii. Porozmawiamy też o kolekcji fotografii Muzeum Warszawy. Szczególną uwagę zwrócimy na zdjęcia specjalnie wybrane na to spotkanie przez Grospierre’a, których wspólnym mianownikiem będzie SYMETRIA.

Zapraszamy do współtworzenia dzieła sztuki wraz z jej autorem, do działania w przestrzeni wystawy głównej. Spotkanie rozpoczyna cykl wydarzeń wokół instalacji – systematycznie będziemy poznawać kolejne części zbiorów fotograficznych Muzeum Warszawy.

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie muzeum oraz online: link

Nicolas Grospierre – fotograf architektury, artysta. Urodził się w Genewie. Dorastał we Francji; w Polsce mieszka od 1999 roku. Jako fotograf koncentruje się w swojej pracy na projektach dokumentalnych, z drugiej strony interesuje go również problematyka konceptualna. Jego prace dokumentalne często podejmują wątek pamięci zbiorowej i nadziei wiązanych z modernistyczną architekturą. Z drugiej strony w swoich konceptualnych pracach buduje sytuację gry prowadzonej z widzem. Nagrodzony Złotym Lwem na 11. Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku (razem z Kobasem Laksą) za wystawę Polskiego Pawilonu Hotel Polonia. Budynki Życie po życiu. Laureat Paszportu Polityki w 2012 r. Jest kuratorem Gabinetu Fotografii.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę