Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Wielka Majówka w klimacie dawnych jarmarków

Wielka Majówka w klimacie dawnych jarmarków
📅 Data: niedziela, 12 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Park Szczęśliwicki (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Skorzystaj z uroków maja i dołącz do wielkiej Majówki w klimacie dawnych jarmarków organizowanej przez Ośrodek Kultury Ochoty w Parku Szczęśliwickim. Spróbuj z nami smaków regionalnej kuchni, poznaj tajniki tradycyjnego rękodzielnictwa i zobacz na własne oczy jak wyglądała starodawna wioska. Doskonała zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Co w programie?

Już od dwunastej w południe na gości czekają warsztaty rękodzielnicze dla dzieci i rodziców (m.in.: tkactwo, wiklina, rzeźba, ceramika, kwiaty z bibuły, wycinanki łowickie, kurpiowskie, świece woskowe, zabawki drewniane, instrumenty i inne), pokazy kowalstwa, jarmark rękodzieła artystycznego i regionalnego. A to nie wszystko! Na uczestników imprezy czeka bowiem starodawna wioska, w której będzie można obejrzeć dawne narzędzia i przedmioty gospodarstwa domowego, a także uczestniczyć w wypieku chleba "na żywo" według dawnych receptur. W Starej Zagrodzie przygotowanej przez Teatr Wagabunda przekonamy się jak żyli i bawili się nasi przodkowie. Będzie ciekawie, zabawnie i pouczająco.

Na scenie głównej również nie zabraknie atrakcji. Na fanów muzycznych wrażeń czekają m.in: Zespół Besquidians, Grupa artystyczna z Iwano-Frankiwska na Ukrainie, studio tańców irlandzkich Dunmore z OKO, grecki zespół Mythos z tanecznym zespołem Sirtaki oarz Trio Hamdam z tancerką. Do tańca porwie nas zaś Kapela Timingeriu oraz Sokół Orkestar. W przerwach proponujemy spróbowanie przysmaków regionalnych, i to nie tylko z kuchni polskiej! Przygotuj się na popołudnie pełne wrażeń!

Na Majówkę tradycyjnie na ludowo, wielokulturowo zapraszamy do Parku Szczęśliwickiego na warszawskiej Ochocie już w niedzielę 12 maja w godz. 12.00 - 19.30. Wstęp wolny!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: dla dzieci impreza koncert targi warsztaty inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę