Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dominik Ritszel "Versus"

Dominik Ritszel "Versus"

reklama
📅 Data: wtorek, 16 września 2014

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski ul. Jazdów 2, 00-467 Warszawa (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Dominik Ritszel
Versus

Otwarcie: 16 września 2014 (wtorek), godz. 19.00

Kuratorka: Marianna Dobkowska
Wystawa trwa do 5.10.2014

Wprawdzie urodzony w 1988 roku Dominik Ritszel jest absolwentem Wydziału Grafiki (Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach), zajmuje się jednak filmem i wideo. Narracja jego prac budowana jest obrazem. Ritszel rejestruje, obserwuje, a czasem podgląda zastane i zaaranżowane sytuacje. Tworzy portrety psychologiczne grup i jednostek, usytuowane często w anonimowych przestrzeniach wypełnionych niepokojąca ciszą. Dominik Ritszel jest zdobywcą stypendium MKiDN Młoda Polska w 2014 roku oraz laureatem trzeciej edycji konkursu Fundacji Gray House w 2013 roku, którego jury doceniło go za „za odwagę i umiejętność niebanalnego posługiwania się poetyckim, metafizycznym językiem w celu wydobywania znaczących detali spod warstw codziennej rutyny”.

Wiosną 2014 Dominik Ritszel odbył rezydencję w A-I-R Laboratory podczas której zrealizował nową pracę Versus prezentowaną teraz w Bank Pekao SA Project Room. Grupa młodych wysportowanych mężczyzn, w nieokreślonym wnętrzu, zostaje poddana treningowi, który stanowi oś scenariusza filmu. W profesjonalnym sporcie bliskość fizyczna jest jedynie elementem konfrontacji opartej na sile zawodników. Kamera śledzi relacje między nimi, wychwytuje momenty skupienia, napięcia i wahania.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę