Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Józef Robakowski "Co jeszcze może się wydarzyć"

Józef Robakowski "Co jeszcze może się wydarzyć"

reklama
📅 Data: czwartek, 23 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fundacja Profile, ul. Franciszkńska 6 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Józef Robakowski
Co jeszcze może się wydarzyć

Otwarcie: 23 maja 2019, godz. 19:00
24 maja – 22 czerwca 2019
Od wtorku do soboty, w godz. 12–19
Fundacja Profile
Franciszkańska 6, Warszawa

Multimedialny projekt Józefa Robakowskiego dotyczy bieżącej współczesności – tego, co się wydarza, jak jest pokazywane i jak komunikowane. To spojrzenie z perspektywy charakterystycznej dla twórcy – dokumentalisty, rejestratora i zbieracza obrazów rzeczywistości kulturowej, społecznej i politycznej, który te medialne obrazy poddaje wnikliwej analizie i jednocześnie nimi manipuluje.
Niemal wszystkie zmontowane przez artystę materiały filmowe pochodzą z mediów społecznościowych. W konstelacji dynamicznie zmieniających się obrazów oglądamy parady, pochody, demonstracje różnych opcji politycznych, akcje artystyczne, kampanie społeczne związane z różnymi obszarami życia – wszystko to, co aktualnie dzieje się̨ na ulicach i w różnych przestrzeniach publicznych, co jest rejestrowane, udostępniane i rozpowszechniane.
Efekt Facebooka, z miliardami użytkowników na świecie i milionami w Polsce, w interpretacji Robakowskiego dotyczy przede wszystkim dystrybucji i redystrybucji przekazów wizualnych, otwarcia sceny niekontrolowanego przepływu informacji, na której każdy może być autorem, producentem czy dystrybutorem. Ta otwarta scena dostarcza obrazów rzeczywistości, wobec których sztuka współczesna staje się coraz bardziej bezradna. W wizualnym aktywizmie, uruchamianym na rzecz różnych interesów społecznych i politycznych, nie chodzi już o same obrazy, ale o sposoby ich użycia i funkcjonowania.
W zmediatyzowanym społeczeństwie sieci ogólnie dostępne kanały komunikacji, pozwalające na relacjonowanie bieżących wydarzeń i wyrażanie własnej opinii, są według artysty miejscem, gdzie toczy się najbardziej bezwzględna walka o obrazy rzeczywistości.

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę