Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Komiksowa Warszawa 2019

Komiksowa Warszawa 2019
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 23 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 26 maja 2019

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Stadion Narodowy (pokaż na mapie)

💲 Udział w wydarzeniu jest płatny

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Jeden z dwóch największych festiwali komiksowych w Polsce i najważniejsza impreza komiksowa w stolicy. Organizowana nieprzerwanie od 2010 roku Komiksowa Warszawa co roku gromadzi tysiące fanów oraz wielu gości, zarówno z Polski jak i zagranicy. Od 2011 roku festiwal organizowany jest we współpracy z Warszawskimi Targami Książki, a od 2013 roku odbywa się na stołecznym stadionie PGE Narodowym.

Celem imprezy jest zainteresowanie komiksem osoby, które z tą formą sztuki nie miały do tej pory wiele wspólnego. Dlatego też Komiksowa Warszawa to nie tylko giełda komiksów, ale przede wszystkim spotkania z twórcami i ekspertami, panele dyskusyjne, sesje autografów, warsztaty dla dzieci, czytelnia komiksowa i wystawy. Przy okazji festiwalu organizowana jest gala wręczenia nagród Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego dla najlepszych albumów i twórców roku. Tej ostatniej towarzyszy huczne afterparty od zawsze uznawane przez gości za jeden z najważniejszych punktów programu imprezy.

Komiksową Warszawę odwiedziły już setki twórców komiksowych z całego świata. Naszymi gośćmi byli już: Bédu, Jean Dufaux, Jeff Smith, Dave McKean, Lewis Trondheim, Tony Harris, Michał Śledziński, Krzysztof Gawronkiewicz, Grzegorz Rosiński, Papcio Chmiel oraz wielu, wielu innych.

Organizatorem festiwalu Komiksowa Warszawa jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 23-26 maja na Stadionie Narodowym. Będzie to 10., jubileuszowa edycja festiwalu.
Impreza towarzyszy Warszawskim Targom Książki, szczegóły, bilety: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: dla dzieci impreza spotkanie targi wystawa inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę