Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Witold Pilecki w okupowanej Warszawie

Witold Pilecki w okupowanej Warszawie
📅 Data: sobota, 25 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, róg Towarowa/Srebrna (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W 71. rocznicę wykonania przez komunistyczne władze kary śmierci na Witoldzie Pileckim zapraszamy na spacer poświęcony Rotmistrzowi.

Witold Pilecki związany był z wojenną Warszawą i działalnością konspiracyjną na rzecz Polski. W czasie spaceru wspólnie prześledzimy walki powstańczego Zgrupowania AK Chrobry II, w którym odegrał ogromną rolę; odwiedzimy współczesne miejsca pamięci o nim, m.in. Ogród Sprawiedliwych, gdzie opisano go: „przewodnikiem po piekle nazizmu". Dowiemy się, dlaczego na początku II wojny światowej powstała Tajna Armia Polska i jakie miała cele. Wyłonimy obraz nie tylko bohatera narodowego, ale przede wszystkim dobrego człowieka, który do końca pozostał wierny samemu sobie. Skupimy się na działalności konspiracyjnej Witolda Pileckiego w czasie II wojny światowej.

Spacer poprowadzi Anna Serafin - licencjonowana przewodniczka warszawska, pasjonatka historii, politolożka. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2010 roku oprowadza po stolicy zarówno gości przybyłych z różnych zakątków Polski jak i świata. Prowadzi też szereg tematycznych spacerów zagłębiając się w piękną i trudną historii Warszawy.

START ➡ 25 maja, godz. 11:00, róg ul. Towarowej i Srebrnej

Zapisy na spacer przyjmujemy do 23 maja pod adresem: zapisy@instytutpileckiego.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Podczas spaceru będziemy przemieszczać się komunikacją miejską, organizator zapewnia bilety dla uczestników.

Wiemy, że lubicie fotorelacje z organizowanych przez nas spacerów, dlatego i tym razem będzie towarzyszył nam fotograf. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wykonanych podczas spaceru zdjęć w materiałach promocyjnych organizatora.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧