Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

OnkoWarsztaty

OnkoWarsztaty

reklama
📅 Data: piątek, 07 czerwca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Miejsce Aktywności Lokalnej, ul. Marii Kazimiery 20/1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na II Warsztaty Fundacji Onkorejs – wybieram życie.
Warsztaty adresowane do osób chorujących onkologicznie i ich bliskich.

Termin: 7-8 czerwca 2019
Piątek. godz. 17.00 – 20.00
Sobota, godz. 11.00 – 17.00
Liczba osób: 25 osób
Adres: Miejsce Aktywności Lokalnej, ul. Marii Kazimiery 20/1, Warszawa

Zgłoszenia są przyjmowane na adres mailowy: [email protected] do dnia 5 czerwca. Zgłoszenie obejmuje 2 dni: piątek i sobotę. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Plan warsztatów:

Piątek, 7 czerwca godz. 17.00 – 18:30
Temat: Warsztaty Qigong – relaks i witalność
Qigong, to znany już w starożytnych Chinach system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką. Wskazany dla osób stykających się z chorobami cywilizacyjnymi takich jak migreny, bezsenność, otyłość, nadciśnienie. Pozwala zrelaksować się i jednocześnie zwiększyć swą witalność, zdolność koncentracji lub po prostu pełniej i radośniej przejść przez życie. Nie istnieją praktycznie przeciwskazania do rozpoczęcia tej praktyki a same ćwiczenia mogą być z powodzeniem wykonywane przez osoby w każdym wieku czy nawet przez osoby uskarżające się na drobne niesprawności pourazowe.
Osoba prowadząca: Paweł Raszkiewicz - Pedagog specjalny, Nauczyciel Tai Chi i Qigong.
Uczył się u wielu mistrzów tej sztuki, aktualnie jest jednym z uczniów Mistrza Tsu, chińskiego nauczyciela, którego przekaz wydaje się najbliższy istocie i niezaprzeczalnego piękna tej wielowymiarowej sztuki. Ponadto na co dzień Pan Paweł pracuje jako pedagog specjalny, z osobami z autyzmem i zaburzeniami rozwoju.

Piątek, 7 czerwca godz. 18:30 – 20.00
Temat: Udział w Projekcie Serce od Serca Pani Anny Sławińskiej.
Projekt „Serce od serca” polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii na każdym etapie - zarówno zaraz po operacji, jak i wtedy, gdy operacja była wcześniej. Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. (źródło: link
Uczestnicy warsztatu uszyją poduszki dla siebie oraz innych osób potrzebujących. Poduszkę będzie można zabrać do domu.

Sobota, 8 czerwca, godz. 11.00 – 14.00
Temat: W drodze do zdrowia - podstawy Terapii Simontonowskiej.
W trakcie warsztatu uczestnicy poznają podstawowe założenia oraz techniki Terapii Simontonowkiej. Dowiedzą się czym jest 10 umiejętności zdrowienia i jak z nich korzystać na co dzień. Zobaczą w jaki sposób mogą wpływać na swoje zdrowie i jak mogą czynnie uczestniczyć w procesie powrotu do zdrowia.
Osoba prowadząca: Milena Dzienisiewicz, psycholog, psychoonkolog, certyfikowany terapeuta terapii simontonowskiej.
Na co dzień pracuję z osobami doświadczającymi chorób onkologicznych oraz ich bliskimi. Pomagam pacjentom w przezwyciężaniu trudności związanych z chorobą na każdym jej etapie.

Sobota, 8 czerwca, godz. 14.00 – 17.00
Temat: Przygoda z koralikami – robimy biżuterię koralikową
Podczas warsztatu skupimy się na dwóch kształtach koralikowych, które ze względu na ich rozmiar możemy w trakcie warsztatów ukończyć na zajęciach. W trakcie warsztatów, które są skierowane do osób zaczynających przygodę z koralikami, zrobimy kolczyki w kształcie kulek i trójkątów. Stworzymy gotowe komplety, by każda z uczestniczek mogła cieszyć się z własnoręcznie wykonanych kolczyków. Kuleczki, można też bardzo fajnie wykorzystać do tworzenia bransoletek czy naszyjników. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Prowadząca ma nadzieję, że dzieląc się swoją pasją, także i uczestników ogarnie pozytywne szaleństwo koralikowe.
Osoba prowadząca: Katarzyna Popławska – na co dzień mieszka i pracuje w Toruniu
Kilka lat temu zafascynowała Ją biżuteria koralikowa. Swoją przygodę rozpoczęła od nauki sznura koralikowego. Pasjonatka twórczości szaleństwa koralikowego.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę