Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Skłóceni z życiem - w urodziny Marilyn Monroe

Skłóceni z życiem - w urodziny Marilyn Monroe
📅 Data: sobota, 01 czerwca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Kalinowe Serce, ul. Krasińskiego 25 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Drodzy!

1 czerwca w rocznicę urodziny legendy światowego kina Marilyn Monroe, zapraszamy na godz. 19:30 na projekcje filmu „The misfits”, to w tym filmie na ekranie po raz ostatni pojawili się Marilyn Monroe i Clark Gable. Dramatyczne dzieło Johna Hustona do dziś wzbudza silne emocje i porusza do głębi.

Skłóceni z życiem to obraz, który zapisał się w historii kina z kilku powodów. Dzieło Hustona z 1961 roku było ostatnim filmem, w jakim zagrały legendarne gwiazdy – Marilyn Monroe i Clark Gable. Wkrótce po zakończeniu zdjęć Gable dostał rozległego zawału i zmarł, a niedługo po tym wydarzeniu Monroe przedawkowała leki uspakajające. Z tego powodu film Skłóceni z życiem owiewa aura tragicznej tajemniczości, ciąży nad nim wręcz rodzaj hollywoodzkiego fatum. Jednocześnie to właśnie w obrazie Hustona Marilyn Monroe stworzyła swoją najwybitniejszą kreację aktorską. Co ciekawe, scenariusz do filmu napisał Arthur Miller, wybitny pisarz, a prywatnie mąż MM.

Skłóceni z życiem to historia młodej Roslyn Taber, która po rozwodzie próbuje zapomnieć o życiowych porażkach. Kobieta wraz z przyjaciółką Isabelle (Thelma Ritter) przypadkowo poznaje dwóch kowbojów – Gaya (Clark Gable) i Guido (Eli Wallach), z którymi decyduje się wyjechać za miasto. Znajomość Roslyn i Gaya rozwija się, wkrótce też mężczyźni proponują dziewczynie udział w rodeo oraz w polowaniu na dzikie mustangi.

Wstęp wolny

Rezerwacje 887 333 383

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę