Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Filozofia w Ogrodzie - vol. 1: Burzenie polskiego kościoła

Filozofia w Ogrodzie - vol. 1: Burzenie polskiego kościoła

reklama
📅 Data: środa, 29 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, OGRÓD Powszechny, ul. Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W tej specjalnej, przedpremierowej odsłonie nowego letniego cyklu Filozofii w Ogrodzie, naszym gościem będzie prof. Piotr Augustyniak, filozof, wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, autor m.in. wydanej niedawno książki "Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła". Rozmawiać będziemy o Polsce i polskości, najrozmaitszych polskich kościołach i problemach, a także o ożywczej sile, jaką stanowi w tym wszystkim bardzo ciekawie odczytywana przez Augustyniaka myśl Stanisława Wyspiańskiego.

Rozmowę poprowadzi Tomasz Stawiszyński.

Spotkanie będzie inauguracją kolejnej odsłony naszego codwutygodniowego cyklu Filozofii w Ogrodzie.
Następny raz widzimy się już 5 czerwca.

Przez najbliższe miesiące Paweł Boguszewski i Tomasz Stawiszyński będą rozmawiać - ze sobą, z publicznością i z zaproszonymi gośćmi - o różnicach pomiędzy nauką a pseudonauką, o najpopularniejszych współczesnych teoriach spiskowych, o mitach i półprawdach, których w epoce internetu krąży dookoła całe mnóstwo. Podczas spotkań dowiedzieć się będzie można między innymi, czy światem rządzą zmiennokształtne jaszczury, czy szczepionki powodują autyzm, czy firmom farmaceutycznym zależy, żebyśmy byli chorzy, czy witamina C leczy raka, czy używamy tylko 5% naszego mózgu, czy Ziemia jest płaska oraz czy świadomość istnieje niezależnie od ciała. Poza tym - prowadzący i ich goście opowiedzą o tym, czym jest wiedza i jak odróżniać ją od wiary, co to jest metoda naukowa, na czym polega uwodzicielski urok myślenia spiskowego, a także – jakie są najpopularniejsze błędy poznawcze i jak się przed nimi ustrzec.

Spotkania są organizowane w ramach projektu "Ogród Powszechny" współfinansowanego przez m.st. Warszaw w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy do 2022 roku.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę