Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Fotografia Architektury

Fotografia Architektury

reklama
📅 Data: niedziela, 02 czerwca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zodiak Warszawski Pawilon Architektury, Pasaż Stefana Wiecheckiego "Wiecha" 4 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Fotografia Architektury cz. I: Krajobraz przebudowany. Miejskie portfolio

Zapisy >> link

Architektura w kadrze fotografów, a może fotografia jako narzędzie pracy architektów?
Podczas nowego cyklu tematycznego spojrzymy na temat architektury i przestrzeni miejskiej przez obiektyw!

Pierwsze spotkanie poprowadzi Paweł Olejniczak.

Dla artysty fotografia architektury to szansa do pokazania prawdy o człowieku. W jaki sposób kształtuje i oddziałuje na otaczającą go rzeczywistość? We wprowadzeniu poznamy warsztat pracy dokumentalisty, a potem przejdziemy do części praktycznej – przeglądu portfolio. Dowiemy się jak dobrać prace, jak ułożyć je w spójną całość i jak o nich opowiadać.

Uczestnicy muszą przynieść swoje prace do konsultacji - ok. 20, 30 fotografii.

Mile widziane zdjęcia o tematyce miejskiej / streetowej / fotoreporterskiej / dokumentalnej zebrane w 1 cykl tematyczny.

Paweł Olejniczak.
Fotograf komercyjny, dokumentalista i plastyk.
Ukończył Wydział Architektury Wnętrz ASP w Warszawie i Instytut Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, gdzie obecnie pracuje nad doktoratem. Realizował projekty m.in. dla ELLE, Newsweek, Przekrój, Forbes, Sukces czy Kręgliccy Restauracje.

W ramach spotkań cyklu „Fotografia Architektury” zajmiemy się zdjęciami współczesnymi i archiwalnymi, poznamy warsztat pracy fotografów, którzy na co dzień przyglądają się budynkom i przestrzeni pomiędzy nimi. Poszukamy odpowiedzi na pytania: jak kadrować architekturę, jak zbudować swoje portfolio miejskie. Dowiemy się co fotografia może nam powiedzieć o mieście i jaka, w czasach social mediów i rozszerzonej rzeczywistości, jest jej rola.
Podczas każdego ze spotkań przyjrzymy się naszemu tematowi z różnych perspektyw! Poznamy zarówno aspekty techniczne, jak i kontekst kulturowy i społeczny. Nie zabraknie też spotkań praktycznych!
Zajęcia skierowane są do pasjonatów fotografii miejskiej, projektantów, architektów i wszystkich tych, którzy chcą, aby ich zdjęcia były coraz lepsze.
W cyklu zaplanowano 4 spotkania z praktykami - artystami i animatorami kultury. Zajęcia będą odbywały się w grupach 10-15 osobowych. Każde prowadzić będzie inny twórca, nadając mu charakterystyczną dla siebie formułę.

Organizator: m.st. Warszawa, realizacja: Lokalny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę