Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Nadwiślańskie Nawoływania

Nadwiślańskie Nawoływania

reklama
📅 Data: niedziela, 26 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Płyta Desantu (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wyobrażacie sobie dwa zespoły dęte stojące naprzeciwko siebie na dwóch brzegach Wisły? Grające do siebie, a do tego pływające łodziami, by na samym końcu spotkać się na jednym brzegu i zagrać wspólny koncert? Tak, to nie sen! TO SIĘ WYDARZY NAPRAWDĘ!!!

Otwarcie sezonu letniego na Wiśle zwieńczą Nadwiślańskie Nawoływania, czyli Brass Federacja i BUM BUM ORKeSTAR dnia 26 maja staną naprzeciwko siebie po dwóch stronach Wisły i będą ze sobą grać! Tematyka muzyki związana z Wisłą, a także oryginalny repertuar zespołów! :)

Ten pomysł zrodził się w płynącej pomysłami głowie Piotra Wróbla, a organizatorem jest Miasto Stołeczne Warszawa. Za łodzie odpowiada Rafał Łapiński i Taxi Wisła

Zapraszamy, przyjdź koniecznie na to niezwykłe muzykowisko!

Słów kilka o zespołach:

Brass Federacja: rasowy brass-band (zespół dęty). Powstał w 2011 r. i wzorem amerykańskich brass-bandów wykonuje aranżacje coverów ze światowej, a także z polskiej literatury przebojów. Lecz przede wszystkim zespół jednak z pasją trąbi własne kompozycje, przeznaczone na swój brassowy skład. Autorem większości aranżacji i kompozycji, oraz założycielem zespołu jest Piotr Wróbel, puzonista, suzafonista, który jako dęciakomaniak, skrzyknął do tej brass-formacji swoich znakomitych brass-przyjaciół. Piosenka o leżeniu, Blues o Skwarce, co Tłuszczu nie chciała; Brassman, Tak-Tik - to niektóre tytuły oryginalnych piosenek, bazujące na jazzowo-funkowym stylu, pomieszanym z bogatą improwizacją wszystkich muzyków. Ostatnio chłopaki także śpiewają i mają ustawioną autorską choreografię do dwóch numerów!

BUM BUM ORKeSTAR: Założony w 2014 roku polski zespół muzyczny. Wykonuje utwory, które są połączeniem muzyki bałkańskiej, klezmerskiej oraz polskiej. To wpływy tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół na scenie potrafi zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publikę do poruszania ciałem w rytm muzyki. Każdy koncert jest niepowtarzalny i zarazem nieobliczalny. Każdy jest na
swój sposób wyjątkowy. Nazwa formacji ściśle wiąże się z muzyką jaką i w jaki sposób wykonują. Bombowa – bo fantastycznie zagrana, bombowa – bo niesie ze sobą taką ilość emocji, energii i mocy, że brak na to opisowej skali. BUM BUM ORKeSTAR to zespół, w którym grają sami soliści, tworząc przy tym „harmonię doskonałą”. Są laureatami najważniejszych festiwali folkowych w Polsce takich jak festiwal polskiego radia Nowa Tradycja - Festiwal Folkowy Polskiego Radia „Mikołajki Folkowe”, „Dragon Folk Fest”. Reprezentowali też kraj za granicą, m.in. na największym festiwalu Trąbki Guča’2018, w Serbii.

Do zobaczenia nad Wisłą.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę