Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Wystawa rysunków męskich szowinistów w Tusz Tusz

Wystawa rysunków męskich szowinistów w Tusz Tusz

reklama
📅 Data: piątek, 31 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Bankowy 2, Tusz Tusz Bistro (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Wystawa prezentuje niezwykły zbiór prac znanego kolekcjonera szwajcarskiego Olafa Heidishweina. Prezentowana część kolekcji zawiera prace wybitnych europejskich rysowników tworzących od XVIII do XX wieku. Ekstrawagancja kolekcji polega na zbiorze prac twórców noszących imię Filip, np. Philip Porkbone, Phillipe de Cochonoise, Filippo Suinole, Felipe da Cerdamela. Ich postawa szowinistyczna wyraża się całą ich twórczością, zarówno w postawie ideologicznej, tematyce, jak i w formie rysunkowej. Jest to pokaz twórczości zdegenerowanej, w całej swojej męskości i towarzyszącemu jej szowinizmowi. Prace cechuje przestarzała szowinistyczna tematyka, obca ideologicznie potrzebom współczesnego społeczeństwa, czyli: pejzaż, symbolizm, akt męski i kobiecy, portret. Prace ukazują szowinistycznie miękką, wręcz odrażająco męską poetyckość, delikatność linii i pretensjonalne subtelności walorowe, co stoi w jawnej sprzeczności z dążeniami jedynie słusznej linii współczesnych organizacji słusznie wojujących o zaangażowanie społeczne i polityczne sztuki.

Philip Porkbone - szowinistyczny twórca angielski tworzący w latach 1910-1998 w Londynie, wywarł niewątpliwy wpływ na Francisa Bacona, Zygmunta Freuda, Rogera Bacona oraz pośrednio na Oscara Wilde'a. Sztalugę i farby odziedziczył po nim David Hockney. Miał żonę i dzieci i zamiast się nimi zajmować ciągle rysował.

Phillipe do Cochonoise - szowinistyczny twórca francuski tworzący w latach 1730-1820 we Francji, przeciwnik rewolucji francuskiej, swoimi rysunkami buntował M. de Robespierre'a oraz Woltera - męskich szowinistów, jako ostatni stworzył portrety Ludwika X, Ludwika XI, Ludwika XII i Ludwika XIII. Nigdy nie narysował żadnej Ludwiki. Mimo, że miał córkę Ludwikę z nieprawego łoża z niesprawną Eleonorą XXXIIIVV, której portret wykonał, ale zniszczył.

Filippo Suinole - ekstremalnie szowinistyczny rysownik włoski żydowskiego pochodzenia, który odszedł od wiary ojców przyjmując nieznany jeszcze wówczas hinduizm, a następnie porzucił hinduizm, aby przyjąć muzułmanizm, następnie porzucił muzułmanizm, aby przyjąć protestantyzm w wydaniu Lutra, następnie wstąpił do sekty kalwińskiej, potem do mennonickiej, nowobaptystów, starobaptystów, ultrapapistów, umiarkowanych neochrześcijan, radykalnych zenistów, zaratustran, a na końcu zapisał cały swój majątek wyznawcom bogini Hapszetsut, aby umierając w biedzie oddać się gnostykom, a tuż przed śmiercią przystał do albigensów, aby w ostatniej sekundzie zadeklarować wstęp do Najwyższej Loży Masońskiej, gdzie go pośmiertnie przyjęto dowodząc tym, że przez całe życie był obrzydliwym męskim szowinistą. Żył w XIX wieku, nieznana jest dokładna data śmierci, ani tym bardziej urodzin.

Felipe da Cerdamela - szowinistyczny twórca hiszpański żyjący w latach 1854-1910. Całe życie zgłębiał problem wpływu grafitu ołówkowego na fakturę papieru, w związku z czym nie miał dzieci ze swoją wiecznie młodą piękną żoną, która ostatecznie utyła i zbrzydła, aby przystąpić do Stowarzyszenia Wojujących Cyklistów i Feministek imienia braci Marx.

Kustoszami wystawy są Filip Gawliński i Marynia Studzińska.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę