Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal na Kamionku

Festiwal na Kamionku
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 08 czerwca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: sobota, 15 czerwca 2019

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Odkryjmy Kamionek! Kiedy jak nie w czerwcu? Zapraszamy całą stolicę na pierwszą edycję festiwalu poświęconego kulturze Kamionka - niezwykłej, prastarej i podlegającej szybkim zmianom części Pragi-Południe. Kamionek, obszar niegdyś przemysłowy, a dziś tętniący życiem artystycznym, ma niezwykłą historię. To tutaj wybierano królów Polski w czasie wolnych elekcji, tu powstało i działało wiele znanych fabryk, to właśnie tu swój interes rozwijała rodzina Wedlów. Na Kamionku znajduje się m.in. najdziwniejszy taras widokowy w stolicy, najładniej pachnące skrzyżowanie i najsłodsza aleja w Warszawie, a także najbardziej „wystrzałowa” kamienica w mieście.

Nasz festiwal będzie rodzajem fokusu, który pozwoli nam lepiej poznać współczesność Kamionka i jego historię, wspaniałych ludzi działających na rzecz społeczności lokalnych, ciekawych artystów i organizacje pozarządowe. Przyniesie także szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych z różnych dziedzin sztuki: koncerty muzyki klasycznej i współczesnej, spektakle, warsztaty, happeningi, spotkania, wizyty w pracowniach artystycznych, grę miejską i jogę i tańce afrykańskie w plenerze z muzyką na żywo. W ulubionym Parku Skaryszewskim pomaszerujemy w Korowodzie Parkowym, pomuzykujemy z Melomaluszkami na trawie i posłuchamy muzyki nad Jeziorem Kamionkowskim.

Pospacerujemy po ciekawych zakątkach z przewodnikami i wybierzemy się na przejażdżkę rowerową z architektami.

Wydarzenia Festiwalowe odbywać się będą zarówno w plenerze – na kamionkowskich ulicach, skwerach, czy w Parku Skaryszewskim, jak i w najciekawszych obiektach dzielnicy, m.in.: w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia, Soho Factory, Scenie Lubelskiej.

W programie festiwalu znajdą się różnorodne działania artystyczne i społeczne m.in.:
koncerty, spektakle i happeningi
potańcówki
spotkania z ciekawymi ludźmi i inicjatywami
jogai taniec afrykański w plenerze z muzyką na żywo
Melomaluszki na trawie
spacery po najciekawszych zakątkach dzielnicy
przejażdżka rowerowa z architektami
gra miejska

Wśród wykonawców i przyjaciół Festiwalu wymienić już dzisiaj możemy Atom String Quartet, Bum Bum Orkestar, McPIT, Orkiestra Czasów Zarazy, Bastarada Trio, Fundację „Zwalcz nudę”, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, „Praską ferajnę”, Muzeum Pragi, Orkiestrę Sinfonia Varsovia, Fundację Scena Lubelska, Orkiestrę Społeczną, Międzypokoleniowy klub STAYnia, „Cała Praga śpiewa”, Roberta Lipkę, Krzysztofa Żwirblisa, red. Piotra Kędziorka, Martę Wójcicką, Dariusza Kunowskiego. Honorowego patronatu udzielił festiwalowi Burmistrz Pragi Południe p. Tomasz Kucharski.

Do naszej społeczności festiwalowej dołączają kolejni „ludzie Kamionka”.
Zapraszamy!

PROGRAM >> link

Na wszystkie wydarzenia Festiwalu, poza koncertem Atom String Quartet (14 czerwca), wstęp jest wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: dla dzieci impreza koncert spacer spotkanie teatr warsztaty inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama