Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Debata o świadomości

Debata o świadomości
📅 Data: piątek, 31 maja 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Wydział Fizyki UW, ul. Pasteura 5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W piątek, 31 maja 2019 r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie, którego głównym tematem będzie świadomość. Czym może być nasza percepcja w kontekście świadomości. Świat iluzji, czy rzeczywistości poznawalnej przez zmysły? Jak daleko możemy się posuwać w poznawaniu świata dzięki naszemu umysłowi?
Tego wieczoru będziemy się zastanawiać nad tego typu i podobnymi pytaniami.

Wydarzenie odbędzie się w formie debaty, aczkolwiek w trakcie dyskusji będą dopuszczane pytania od publiczności (brak sekcji pytań po debacie).

֎ Co? "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świadomości, a baliście się zapytać"
֎ Kiedy? 31/05/2019, godz. 18:00
֎ Gdzie? Wydział Fizyki UW, sala 0.06

Szura Bruni
Jest doktorantem na Artes Liberales. W 2015 r. obronił magisterkę na Wydziale Filozofii UW, której promotorem był prof. Janusz Dobieszewski. Jego obecny projekt doktorski nosi tytuł "Ewolucja świadomości" i skupia się on na problemie subiektywności/podmiotowości jako na zjawisku przyrodniczym. Jest to próba umiejscowienia świadomości w kontekście ewolucji. Projekt podejmuje tzw. Hard problem of consciousness, jednak odchodzi od antropocentrycznego ujęcia. Kluczowymi dla jego wysiłków teoretycznych są propozycje enaktywizmu, ucieleśnionej kognicji i biosemiotyki. Jego praca ma wymiar filozoficzny, jednak jej celem jest jak najściślejsze osadzenie w naukach przyrodniczych.

Anna Fidos
Absolwentka filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje prace dyplomowe poświęciła oneirologii osadzonej na gruncie metafizyki i teorii poznania (licencjat: „Marze senne w ujęciu H.Bergsona” [promotor prof. dr hab. Barbara Markiewicz] oraz magisterka „Marzenie senne jako przedmiot teorii poznania” [promotor dr hab. Wawrzyniec Rymkiewicz]. Sen uważa za kluczowe narzędzie w badaniu istoty świadomości i mechanizmów działania umysłu. Dlatego w swoich rozważaniach łączy związki między filozoficznymi ujęciami marzeń sennych z analizą tego zjawiska na gruncie nauk empirycznych.

Piotr Starzyk
Absolwent studiów magisterskich na wydziale Fizyki UW na specjalności “Fizyka Materii Skondensowanej i Nanostruktur Półprzewodnikowych”. W swojej pracy naukowej zajmował się badaniem zjawisk kwantowych, zachodzących w wyniku oddziaływania światła z materią w różnych nanostrukturach. Wyniki jego pracy mogą obecnie posłużyć do stworzenia źródła pojedynczych fotonów czyli bardzo specjalnego rodzaju światła. Obecnie dużą część jego uwagi pochłania praca z ciałem i świadomością. Realizuje to jako część kolektywu "Akademia W Gruncie Ruchu."

Olg Win
Studiowała Kognitywistykę oraz Malarstwo na UMCS w Lublinie, Kulturoznawstwo na UW, Intermedia w Budapeszcie. Należy do Towot Squat, fundacji Roberta Kuśmirowskiego. Jej doktorat dotyczy analizy procesu twórczego, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów pamięci własnej i kolektywnej. Zajmuje się pojęciem doświadczenia w rozumieniu przedstawionym przez Williama Jamesa w odniesieniu do kontekstów rytualnych, transowych, prymitywnych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧