Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Biznes to nie tylko zysk

Biznes to nie tylko zysk

reklama
📅 Data: wtorek, 11 czerwca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
Dlaczego pieniądze to jednak nie wszystko? Czy celem prowadzenia biznesu ma być tylko to, że jego właściciel będzie się bogacił? Czy skuteczny zespół musi pracować pod presją? Czy współpraca biznesu z trzecim sektorem jest opłacalna? Będziemy o tym dyskutować w Strefie Zarządzania Uniwersytetu SWPS razem z ekspertami: dr Martą Shaw, Piotrem Voelkelem i Pawłem Łukasiakiem.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: link

Świat zysków i strat a świat wartości
Nowoczesna organizacja powinna działać, odwołując się do wartości, które wykraczają poza horyzont jej własnych korzyści. Pamiętajmy, że zarządzanie to nie tylko nauka ścisła, opisująca świat w kategoriach zysków i strat, lecz także dziedzina zakorzeniona w tym, co dotyczy człowieka i relacji społecznych. „Trzeba tworzyć zespoły, wciągać współpracowników w procesy podejmowania decyzji, w poprawianie organizacji pracy, budować partnerskie relacje” – jak mówi Piotr Voelkel. Warto wypracowywać nowe umiejętności i innowacyjne narzędzia zarządzania, szczególnie, że otoczenie biznesowe nieustannie się zmienia. Z pomocą może nam przyjść wiedza nie tylko ekonomiczna, lecz także z pogranicza psychologii i neuronauki.

Harmonogram

Mózgi w pracy, czyli jak zapewnić zespołowi skuteczność?
godz. 18.00–18.30

Istnieje wiele odpowiedzi na pytanie, jak sprawić, by grupa ludzi zadziałała wspólnie skutcznie i z dobrym wynikiem. Tworzymy kolejne modele zarządzania, systemy motywacyjne, metodyki pracy projektowej, narzędzia pracy i stanowiska. Warto jednak przyjrzeć się problemowi z innej perspektywy, pytając o to, jak funkcjonuje ludzki mózg. Co lubi, a czego nie lubi? Co go blokuje, a co stymuluje? Kiedy jest nastawiony na współpracę, a kiedy nie umie sobie z nią poradzić?

Tematem przewodnim rozważań będzie historia tego, jak tysiąc wolontariuszy, działając demokratycznie, partycypacyjnie i według turkusowego modelu zarządzania, co roku w ramach Slot Art Festivalu buduje miasteczko – wzorzec alternatywnego świata.

Prowadząca

dr Marta Shaw
Pracuje w Instytucie Spraw Publicznych Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest filologiem angielskim, ukończyła również studia z zakresu hermeneutyki, Obroniła doktorat z Przywództwa Organizacyjnego oraz Polityki Naukowej i Rozwojowej (Organizational Leadership, Policy, and Development). Skarbnik Stowarzyszenia Lokalnych Ośrodków Twórczych (SLOT), organizatora wrocławskiego Slot Art Festivalu.Doświadczenie badawcze zdobywała w licznych projektach naukowych realizowanych w University of Minnesota. Jej badania dotyczą wpływów globalizacyjnych na zarządzanie w szkolnictwie wyższym i nauce, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii ustroju (governance), uwarunkowań rzetelności naukowej oraz rozwoju kompetencji międzykulturowych u studentów.

---
Biznes to nie tylko zysk – jak to działa?
godz. 18.30–19.00

Nauki o człowieku mogą pomóc biznesowi wyjść z obszaru „kopiuje” do obszaru „kreuje”. To wymaga zmiany mentalności zarządów i pracowników tak, by uwierzyli, że mogą tworzyć rzeczy, które zmienią świat.

Nowoczesna organizacja, w tym biznesowa, powinna być zaangażowana społecznie i działać, odwołując się do wartości, które wykraczają poza horyzont jej własnych korzyści. Przyszłość należy do wiarygodnych marek, które bazują na zaufaniu, budzą pozytywne emocje i zapraszają klienta do współpracy. Jak to działa? Na czym polega nowatorskie podejście do prowadzenia biznesu opartego na wartościach?

Prowadzący

Piotr Voelkel
Przedsiębiorca, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas projektów kulturalnych i edukacyjnych, założyciel Uniwersytetu SWPS. We współpracy z Lidewij Edelkoort, wieloletnią szefową Design Academy w Eindhoven, stworzył na Uniwersytecie SWPS nowatorską koncepcję programową School of Form – unikatowe studia na kierunku wzornictwo, łączące elementy edukacji projektowej i humanistycznej. Jest założycielem Grupy Kapitałowej Vox – firm z branży budownictwa, wykończenia i aranżacji wnętrz, współtwórcą Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu, założycielem Fundacji Vox-Artis Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej oraz prezesem Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. W 2014 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i promocji polskiej przedsiębiorczości oraz za osiągnięcia w działalności społecznej.

---
Dlaczego współpraca biznesu z 3. sektorem się opłaca?
godz. 19.00–19.30

W biznesie wiele się mówi o wartościach. W organizacjach pozarządowych wiele mówi się też o pieniądzach. Czy z tych rozmów coś jednak wynika, czy są to jedynie piękne słowa i piękne teorie? Podczas prelekcji zastanowimy się, czy biznes i organizacje pozarządowe to dwa zupełnie różne światy. Na przykładach pokazane zostanie, w jakich miejscach można się spotkać i jaki zysk wypracować razem. Za argumenty w rozważaniach posłużą realizacje ciekawych inicjatyw na styku biznesu i trzeciego sektora.

Prowadzący

Paweł Łukasiak
Prezes Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, członek Rady Mentorów Fundacji Dobra Sieć. Od ponad 20 lat jest aktywnie związany z trzecim sektorem. Stypendysta Fundacji Ashoka i Fundacji C.S. Motta. Ekspert w dziedzinie fundraisingu, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i społecznego zaangażowania biznesu (CCI), twórca projektów CSR i CCI dla największych firm w Polsce. Autor i współautor wielu publikacji. Ważnym obszarem jego działalności jest promowanie współpracy w środowiskach biznesu i organizacji pozarządowych. Prowadzi mentoring w zakresie Venture Philanthropy w ramach Funduszu Podwójne Wyzwanie. W 2011 r. nagrodzony Medalem Solidarności Społecznej m.in. za propagowanie idei odpowiedzialności społecznej biznesu. W 2011 r. odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Członek Rady Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Termin i miejsce:
11 czerwca 2019 r. (wtorek), godz. 18.00–20.00
Uniwersytet SWPS w Warszawie
ul. Chodakowska 19/31, aula 214 im. T. Tomaszewskiego

Zapraszamy! :)

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.