Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bunt kobiet. Czarne Protesty i Strajki Kobiet - dyskusja

Bunt kobiet. Czarne Protesty i Strajki Kobiet - dyskusja
📅 Data: piątek, 07 czerwca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Kultury Polskiej, Uniwersytet Warszawski, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


📚Dyskusja wokół książki
Bunt kobiet. Czarne Protesty i Strajki Kobiet
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do wspólnej debaty o konsekwencjach protestów i przyszłości.

💬Udział wezmą: Natalia Greniewska, Elżbieta Korolczuk, Radosław Nawojski, Jennifer Ramme, Claudia Snochowska-Gonzalez i Klementyna Suchanow

📆: 7 czerwca, godz. 18-20:00.

📍: Instytut Kultury Polskiej, Krakowskie Przedmieście 26/28 (Kampus główny), sala 5.

Spotkanie współorganizują: Polskie Towarzystwo Genderowe, Warszawski Strajk Kobiet i Instytut Kultury Polskiej.

W marcu 2016 roku, do Sejmu RP wpłynął wniosek o rejestrację Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji”, której celem było wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży. Choć podobne próby podejmowano na przestrzeni ostatnich dwóch dekad wielokrotnie, nigdy wcześniej groźba zaostrzenia istniejącego prawa nie była tak realna. Prawo i Sprawiedliwość proponowany projekt mogło łatwo przegłosować, a podpis Prezydenta w takiej sytuacji wydawał się formalnością. W odpowiedzi na kolejną próbę ingerencji w najbardziej intymne sfery życia obywatelek i obywateli lawinowo zaczęły powstawać oddolne grupy oporu i szereg inicjatyw obywatelskich. Petycje, inicjatywa ustawodawcza, akcje internetowe, demonstracje, w których wzięło udział 150-200 tysięcy osób, to tylko część aktów sprzeciwu wobec ograniczania autonomii kobiet i ich prawa wyboru.
Prezentowany zbiór poświęcony jest przede wszystkim analizie przyczyn i charakteru kobiecego buntu przeciwko zaostrzeniu prawa do aborcji, a także próbom oceny potencjalnych skutków tego zrywu dla ruchu kobiecego, dla polityki i społeczeństwa, nie tylko w Polsce. Analizujemy największą społeczną mobilizację w Polsce ostatnich lat za pomocą narzędzi i koncepcji wypracowanych w obrębie nauk społecznych, w tym przede wszystkim w badaniach nad ruchami społecznymi. Teksty oparte są na badaniach własnych autorek i autorów, a książka ma charakter interdyscyplinarny bowiem zawiera zarówno analizy i diagnozy socjologiczne, jak i antropologiczne oraz kulturoznawcze.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧