Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Owoce i warzywa w wersji zero waste, czyli warsztaty kulinarne ze smoothie w roli głównej w Wola Parku

Owoce i warzywa w wersji zero waste, czyli  warsztaty kulinarne ze smoothie w roli głównej w Wola Parku

reklama
data Data: 15 czerwca 2019, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 11:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Wola Park, ul. Górczewska 124 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
W najbliższą sobotę, 15 czerwca, do Wola Parku zawita kolejna odsłona warsztatów kulinarnych, które koncentrują się na kuchni zero waste. Motywem przewodnim weekendowego spotkania będą owoce i warzywa, które uczestnicy zmienią w zdrowe i smakowite smoothie. Równolegle, podczas pikniku ratowniczego, najmłodsi poznają podstawowe sposoby udzielania pierwszej pomocy.

Podczas warsztatów w Wola Parku, swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się Sylwia Majcher, znana trenerka kuchni zero waste. Autorka książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” inspiruje do zmiany swoich przyzwyczajeń kulinarnych. W ramach organizowanego przez Wola Park cyklu „WarsztatujeMY”, uczestnicy poznają sposoby, jak gotować by nie marnować, a także tworzą efektowne dania z produktów spożywczych, które są najczęściej wyrzucane.

Bohaterem najbliższych warsztatów będzie smoothie – zdrowy, smaczny i łatwy w przygotowaniu napój, idealny na gorące wakacyjne dni. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla miłośników zero waste, którzy dążą do maksymalnego wykorzystania tego, co mają w lodówce. Podczas spotkania „Idealnie nieidealny – warzywa i owoce ukręcone w smoothie”, Sylwia Majcher zainspiruje do kreatywnego przetworzenia produktów, które pozornie straciły już swoją przydatność. Obite jabłko lub banan? Miękka gruszka lub kiwi? Uczestnicy warsztatów kulinarnych przekonają się, że z pomocą kilku przypraw i dodatków zmienią się w sycący napój. Co więcej, spotkanie będzie również okazją do poznania prostych i skutecznych metod na ograniczenie produkowania odpadów nie tylko w kuchni, ale także w innych obszarach życia.

Zajęcia odbędą się 15 czerwca w trzech turach: o godzinie 11:00, 13:30 i 16:00. Równocześnie, w godzinach od 12:00 do 19:00 będą prowadzone warsztaty dla dzieci z podstawowych sposobów udzielania pierwszej pomocy. Jest to szczególnie ważne przed zbliżającym się sezonem wakacyjnym. Podczas pikniku ratowniczego stworzone zostaną stanowiska, na których najmłodsi poznają techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy komunikacji w ruchu drogowym. Powstanie także specjalny namiot strażacki z symulacją pożaru mieszkania, gdzie dzieci dowiedzą się, co zrobić w sytuacji zagrożenia życia i jak najskuteczniej nieść pomoc.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne, wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej: link Warsztaty odbędą się na poziomie 1 Wola Parku, w okolicach sklepu TK Maxx.

Patronami medialnymi cyklu są portale ulicaekologiczna.pl, newsgastro.pl, papaja.pl, a Partnerem wydarzenia sklep Home&You.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site