Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

25. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce | Gary Guthman Quartet & Sasha Strunin | Wojtek Mazolewski Quintet

25. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce | Gary Guthman Quartet & Sasha Strunin | Wojtek Mazolewski Quintet

📅 Data: 03 sierpnia 2019, sobota

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Rynek Starego Miasta (pokaż na mapie)
Opti Taxi
25. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce będzie trwać od 6 lipca do 31 sierpnia. Usłyszymy oryginalny program - zróżnicowanym stylistycznie, z uwzględnieniem najwartościowszych zjawisk i trendów polskich i międzynarodowych. Międzynarodowe gwiazdy, premiery i jazzowe odkrycia, to znaki rozpoznawcze festiwalu.

To jedyny tego typu plenerowy festiwal jazzowy w Polsce adresowany do szerokiej publiczności o bezpłatnej formule. Jest w czołówce najpopularniejszych i największych – pod względem ilości publiczności, festiwalem jazzowym w Polsce. Trwa 2 miesiące wakacyjne, w każda sobotę lipca i sierpnia.

-----

3 sierpnia - Gary Guthman Quartet & Sasha Strunin: Białoszewski Autoportrety

Premiera. Znakomity projekt wybitnego amerykańsko - polskiego kompozytora i trębacza Gary Guthmana i charyzmatycznej wokalistki o polsko-rosyjsko- ukraińskich korzeniach Sashy Strunin .

Najnowszy projekt składa się z utworów jazzowych skomponowanych do poezji Mirona Białoszewskiego - poety warszawskiego, który mówił o sobie jako „nocnym stróżu” „opisując relacje części rzeczywistości w jego wierszach. Zachwycili się twórczością Białoszewskiego, która jest surrealistycznie nierealistyczna ale niesamowicie rytmiczna. Autorem muzyki jest Gary Guthman. Wybitny trębacz , intymne trio Filipa Wojciechowskiego, pięknie współgra z subtelnym czarem warszawskiego poety. Dziewięć unikalnych, spójnych kompozycji do wierszy jednego z kultowych twórców XX wieku - Mirona Białoszewskiego.

Gary Guthman jako solista występował z Gulf Coast Symphony Orchestra, London Symphony Orchestra, Hamilton Philharmonic Orchestra, New York Pops Orchestra w Carnegie Hall . Współpracował z gwiazdami jazzu i estrady, m.in. z Tonym Bennettem, Arethą Franklin, Dionne Warwick, Tomem Jonesem. Największą popularność przyniosły mu koncerty z New Swing Orchestra i Gary Guthman Quartet.

---

3 sierpnia - Wojtek Mazolewski Quintet: Komeda

Usłyszymy najnowszy projekt poświęcony i stworzony w hołdzie dla legendy polskiego jazzu.

(Rok 2019. to obchodzona pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO 50 rocznica śmierci K. Komedy).

Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi dzwiękami . Projekt został entuzjastycznie przyjęty przez fanów i krytyków.

Wojtek Mazolewski, basista, kompozytor, producent, to jeden z najpopularniejszych muzyków jazzowych , który prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu ,wprowadził go na listy przebojów, telewizyjne ekrany oraz łamy prasy popularnej.

Założyciel i lider Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet , jeden z współtwórców yassu. Autor muzyki filmowej i teatralnej.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site