Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Bezpłatne badanie wzroku na Dworcu Centralnym

Bezpłatne badanie wzroku na Dworcu Centralnym
📅 Data: czwartek, 09 października 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dworzec Centralny (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


285 milionów ludzi na świecie cierpi na zaburzenia widzenia, z czego 39 milionów to osoby niewidome. Wadę wzroku ma dziś połowa dorosłych Polaków. Jednocześnie ocenia się, że 80% wad wzroku można skutecznie skorygować. Systematyczne badanie oczu pozwala je wcześnie wykryć i odpowiednio leczyć.

Z miłą chęcią informujemy, że na Dworcu Centralnym odbędą się bezpłatne badanie wzroku. Warszawiacy będą mogli skontrolować wzrok w czwartek, 9 października.w godzinach 9.00 – 19.00 w hali głównej Dworca Centralnego.

Eksperci przeprowadzą badania z użyciem specjalistycznej aparatury, postawią wstępną diagnozę i doradzą w odpowiednim doborze szkieł korekcyjnych. Do udziału zaproszeni są wszyscy chętni, w każdym wieku. Badanie potrwa ok. 15 minut. Nie jest inwazyjne, udział w nich jest bezpłatny.

- Dla dużej części Polaków podstawową formą oceny jakości widzenia jest samoocena – mówi ekspert z Pracowni Fizyki Widzenia i Optometrii UAM, prof. Ryszard Naskręcki – 2/3 Polaków twierdzi, że widzi dobrze lub bardzo dobrze, chociaż połowa z nich nie była konsultowana optycznie lub ich okulary czy soczewki kontaktowe nie są dostosowane do obecnej wady wzroku. W efekcie, pomimo, że co drugi Polak korzysta z okularów lub soczewek kontaktowych, wciąż co czwarty ma problem z przeczytaniem gazety czy książki.

Dodatkowe wyzwania wiążą się z trendem do starzenia się społeczeństw. - Szacuje się, że już w 2030 r. co czwarty kierowca na europejskich drogach będzie miał więcej niż 65 lat – dodaje prof. Naskręcki. Tylko w 2012 roku koszty wypadków drogowych w Wielkiej Brytanii, spowodowanych słabym widzeniem kierowców, przekroczyły 55 mln dolarów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!