Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Music with No Borders

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 13 lipca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:30

📅 Data zakończenia: niedziela, 14 Lipca 2019

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Muzeum Warszawskiej Pragi (pokaż na mapie)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
„Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 13–14 lipca 2019 r. w Muzeum Warszawskiej Pragi w Warszawie. Skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcieliby doświadczyć wielokulturowej atmosfery i zgłębić zagadnienie różnorodności.

Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i etnicznej poprzez muzykę i dyskusję. Doświadczenie międzynarodowej atmosfery pomoże uczestnikom lepiej zrozumieć i docenić istniejące między nimi różnice. W czasie wydarzenia odbędą się koncerty i warsztaty muzyczne, którym towarzyszyć będą inspirujące wykłady i panele dyskusyjne poświęcone tematom różnorodności, współpracy międzykulturowej i zapobiegania konfliktom. Poszczególne elementy programu wykorzystują uniwersalny język – muzykę. Ich udany przebieg zagwarantują charyzmatyczni mówcy i utalentowani muzycy z całego świata, między innymi z Portugalii, RPA, Izraela, Wielkiej Brytanii, Holandii, Stanów Zjednoczonych i Polski. Goście podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi wielokulturowości, co pozwoli uczestnikom zbudować więzi i wzajemnie lepiej się zrozumieć.
Muzyka nie zna granic, dlatego wydarzenie jest wolne od ograniczeń dotyczących wieku, zawodu czy kraju pochodzenia. Skierowane jest do wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć wielokulturowej atmosfery i lepiej poznać zagadnienie różnorodności.
Dołączcie do nas i przygotujcie się na wydarzenie pełne odkryć i inspiracji. Razem przekonamy się, że muzyka potrafi jednoczyć ponad wszelkimi podziałami.

WSTĘP WOLNY na wydarzenia konferencyjne.
Bilety (5zł) na koncerty do kupienia na miejscu.

REJESTRACJA: link

Szczegółowe informacje: link

PROGRAM:

SOBOTA, 13 lipca

10:30 | Wprowadzenie: Richard Berkeley (Wielka Brytania/Polska)
Oficjalne otwarcie wydarzenia oraz nakreślenie tematów, które zostaną poruszone podczas jego trwania.

10:45 | Prezentacja rezultatów warsztatu MUZYKA JAKO JĘZYK prowadzonego przez Filipe Sousa (Portugalia/Wielka Brytania)
Artyści – uczestnicy warsztatów, podczas których muzyka była jedynym narzędziem komunikacji, zaprezentują wyniki wspólnej pracy, włączając uczestników wydarzenia do wspólnego tworzenia bez słów.

11:05 | HOLDING THE NOTE: wojna, strach, empatia i muzyka – Laura Hassler (Musicians Without Borders, USA/Holandia)
Założycielka i dyrektorka organizacji Musicians Without Borders opowie o pokojowych działaniach fundacji, prowadzonych na całym świecie.

12:00 | SZKOŁA NA BLIZNY – br. Benedykt Pączka (African Music School, Polska) Polski kapucyn, misjonarz pracujący w ogarniętej wojną Republice Środkowej Afryki opowie o swoich doświadczeniach w tworzeniu pierwszej szkoły muzycznej dla dzieci w tym kraju.

(przerwa)

13:50 | UNIWERSALNA SIŁA MUZYKI – wykład Orit Wolf (Izrael)
Wykład z elementami prezentacji muzycznej, poprowadzony przez pianistkę i prelegentkę platformy TED, którego tematem będzie muzyka jako uniwersalny język.

14:40 | Panel dyskusyjny W POSZUKIWANIU WZAJEMNEGO ZROZUMIENIA POPRZEZ MUZYKĘ – Laura Hessler, Orit Wolf, br. Benedykt Pączka, prowadzenie panelu: Michael Christensen (JMI, Dania)
Dyskusja wokół tematów poruszanych we wcześniejszych wykładach i prezentacjach. Próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o rolę muzyki w budowaniu porozumienia między narodami i zapobieganiu konfliktom.

15:30 | Panel dyskusyjny CZY WARSZAWA GRA SPOŁECZNIE? – Anna Michalak-Pawłowska (Warszawski Program Edukacji Kulturalnej), Julia Dmeńska (FabLab Pobite Gary! Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa"), Katarzyna Konciak (Orkiestra Społeczna), Dariusz Paczkowski (Fundacja Klamra), Paweł Kos-Nowicki (Komisja Dialogu Społecznego ds. Muzyki), prowadzenie panelu: Wojciech Walczak (JM Poland)
Osoby na co dzień związane z działaniami na rzecz mieszkańców Warszawy podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat sposobów wykorzystywania muzyki w lokalnych działaniach społecznych.

(przerwa)

18:30 | Koncert SŁOWEM O POKOJU
Koncert będący efektem współpracy zespołu wokalnego Emotivo oraz Kapeli Niwińskich.

19:30 | Jam Session NEW WAYS IN CLASSICAL MUSIC
Muzycy z programu enCORE wraz z członkami zespołu Bastarda spotkają się na jednej scenie, by podczas wspólnego improwizowania odkrywać swoje podobieństwa i różnice, przekraczając jednocześnie granice tradycyjnej prezentacji muzycznej.

NIEDZIELA, 14 lipca

9:45 | PLATFORMA WYMIANY DOŚWIADCZEŃ – głos uczestników enCORE
Członkowie sieci enCORE podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi ze współpracą międzynarodową i międzykulturową w realizowanych przez siebie projektach artystycznych.

11:00 | JAK ŻYĆ RAZEM? – Alexander Pennington (RPA)
Politolog i badacz omówi problem współpracy międzykulturowej na podstawie doświadczeń ojczystego kraju oraz przedstawi idee Frantza Fanona – postaci, która odegrała ważną rolę w historii RPA.

11:45 | Q&A i panel dyskusyjny NASZA ROLA W BUDOWANIU POKOJU NA ŚWIECIE – Laura Hassler, Alexander Pennington, Otto de Jong (Holandia), prowadzenie panelu: Richard Berkeley
Uczestnicy wydarzenia zostaną zaproszeni do czynnego udziału w dyskusji poprowadzonej przez panelistów wokół roli artystów w likwidowaniu barier i zbliżaniu kultur.

(przerwa)

14:30 | DROGA NAPRZÓD – Richard Berkeley
Podsumowanie wydarzenia i przedstawienie wniosków wyciągniętych z dyskusji.

15:30 | Koncert ORKIESTRA – MIĘDZYNARODOWY ORGANIZM
Międzynarodowa orkiestra składająca się z członków enCORE, Kameralnej N-Harmonii oraz studentów Royal Academy of Music wykona specjalnie przygotowany repertuar. Głównym punktem koncertu będzie premiera utworu skomponowanego wspólnie przez muzyków różnych narodowości specjalnie z okazji wydarzenia Music with No Borders.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
Aby korzystać ze strony, wyłącz oprogramowanie blokujące reklamy i JavaScriptZobacz instrukcję.